Pripravujeme pre vás ďaľšie zaujímavé, poznávacie výlety...

Veteráni letiska Kuchyňa, sídlo Malacky

Klub veteránov letiska KuchyňaToto máme v pláne najbližšie navštíviť...

Výlet na nákup skla v sklárni Květná a prehliadka Piešťan so sprievodcom (Česká republika, Slovensko)

Termín  10.02.2018
Cena dopravy  15.00€ / sedadlo
Voľné miesta  21 miest

Prvý tohtoročný výlet

Nákup skla v sklárni v Květnej  vrámci otvoreného dňa v tejto sklárni sa už stal stálicou v ponuke mojich výletov. Zima je pre jednodňovky časom pokoja - veď kam ísť, keď sú hrady a zámky poväčšine zatvorené ... a úprimne, človeku sa v tej zime po zámkoch ani veľmi chodiť nechce. To si nechávame radšej na tie teplejšie dni.

Aj keď je vonku zima, vrámci tohto výletu to veľmi nevadí. Pretože v sklárňach v Květnej je teplo. A je to aj jediný deň v roku, keď sklárovi uvidíte v rukách pohár s pivom :-).

Skláreň v Květnej 

založil v roku 1794 knieža Alois z Lichtensteinu  a na začiatku mala 2 taviace pece. Vyrábalo sa tu fúkané stolové sklo, ale aj sklo okenné. Zmena vo výrobe nastala, keď skláreň kúpil Emanuel Zahn, ktorého rodina vlastnila skláreň až do roku 1945. Vo výrobe zaviedol nové postupy a ako v druhej sklárni v Európe sa tu od roku 1897 zdobilo sklo leptaním. To už sa tunajšie sklo dávno vozilo do celého sveta a tak je tak aj dnes.

ukazky vyrobkov zo skla v sklarni v Kvetnej - Cestovná agentúra jednodenne-vylety.skSkláreň v Květnej sa v roku 2009 spojila so sklárňou v Světlej nad Sázavou a dnes nesú obe rovnaký názov a to Crystalite Bohemia. V Světlej nad Sázavou je plnoautomatická výroba nápojového a dekoračného skla, zatiaľ čo v Květnej sa všetko sklo vyrába ručne a aj sa tu rôznymi technikami zdobí. Väčšina výrobkov z oboch sklární sa vyváža do 72 krajín po celom svete.

Deň otvorených dverí je vítanou a mohutne navštevovanou akciou sklárne v Květnej, kedy si tu môžete kúpiť najrôznejšie poháre, misy či džbány za naozaj priaznivé ceny (1 pohár tu stojí 25 - 30 Kč). Poháre sú najrôznejších druhov a zdobené rôznymi technikami, takže ak vás v tomto roku čaká účasť na svadbe či inej oslave, máte jedinečnú možnosť si tu zakúpiť sklo nielen oveľa lacnejšie, ale aj také, ktoré inde nekúpite.

Priestory sklárne budú v tento deň uspôsobené tak, aby mohol návštevník vidieť pri práci fúkačov skla, ale aj niektoré linky na doúpravu skla (napr. dobrusovanie hrán). Zároveň sa budú v jednotlivých častiach závodu predávať výrobky zo skla.


Ak máte záujem o nákup väčšieho počtu sklených výrobkov, prineste si so sebou na to vhodnú tašku alebo krabicu.


Na nádvorí sklárne budú už tradične stánky s občerstvením.

Ešte jedna skláreň

Ak vám zostane čas, odporúčam prejsť sa niekoľko desiatok metrov ďalej po hlavnej ulici v Květnej a navštíviť malú súkromnú skláreň Ladislava Breznického. Aj táto bude v tento deň otvorená verejnosti a tu býva na predaj nepreberné množstvo výrobkov zo skla od malých sklenených figúrok až po veľké vázy. Každý výrobok tu je totižto originál.

Ani do jednej sklárne sa vstupné neplatí.


Keďže nechcem, aby bol tento výlet len nákupný, hľadala som po okolí, kam vás ešte zaviesť. Pôvodne som plánovala navštíviť skanzen ľudovej architektúry v Strážnici, ale ten je do apríla zatvorený. Minulý rok sme sa po nákupe skla v Květnej odviezli do Trenčína a Trenčín mal hlavne vďaka miestnej pani sprievodkyni veľký úspech (preto ho opakujem aj tento rok, ale už samostatne). Uvažovala som aj o Čachtickom hrade, ale ten je veľmi do kopca a musíme rátať aj so zimou. Park miniatúr v Podolí je tiež v zime zatvorený ... tak som vybrala prehliadku mesta 

Piešťany.

Našla som tam naozaj šikovného miestneho sprievodcu (niečo podobné ako bola pani sprievodkyňa v Trenčíne), ktorý nám ukáže toto v poslednom čase akosi zabudnuté kúpeľné mesto v lepšom svetle, ako sa o Piešťanoch hovorí. Keďže v Květnej nie je možnosť sa naobedovať, dáme si po príchode do Piešťan najprv prestávku na možný obed. Potom sa stretneme s už spomínaným sprievodcom a prejdeme sa ním po Kolonádovom moste aj medzi kúpeľnými pavilónmi, spravíme si zimné fotky pri Barlolamačovi a ochutnáme aj miestnu liečivú vodu.

Barlolamac v Piestanoch - Cestovná agentúra jednodenne-vylety.skVerím, že sa dozviete veľa zaujímavostí o tomto meste obývanom už pračlovekom, ktorý už vtedy objavil liečivú silu tunajších termálnych prameňov. Pripomeniem ešte, piešťanské kúpele navštevovali najvýznamnejšie šľachtické rodiny vtedajšieho nielen Uhorska a dámy vo vtedy moderných krinolínach po piešťanskej kolonáde pokukovali po svojich nápadníkoch.

... pozývam vás do Piešťan!


PS.: neďaleko od Kolonádového mosta, na začiatku Mestského parku je Balneologické múzeum Imricha Wintera s rôznorodými zbierkami. Múzeum budete môcť navštíviť vrámci osobného voľna.

Jednotlivé expozície :

 • expozícia prírodných vied
 • expozícia archeológie
 • numizmatická expozícia
 • expozícia histórie
 • z dejín piešťanských kúpeľov
 • expozícia Ludwiga van Beethowena
 • minerálne vody Slovenska
 • expozícia Milana Rastislava Štefánika
 • etnografická expozícia

Vstupné do múzea je 1€

Poznámka

POLOHA : juhovýchodná Morava

VZDIALENOSŤ : 127 km od Bratislavy

ČASOVÝ PLÁN : 

7,00 - nástup na Patrónke v Bratislave
7,10 - nástup na Hlavnej stanici v Bratislave
9,00 - 11,30 - prehliadka sklárne v Květnej, možnosť nákupu výrobkov zo skla
12,30 - 14,00 - možnosť obeda v Piešťanoch
14,00 - 16,30 - prehliadka Piešťan so sprievodcom vrátane individuálnej prehliadky Múzea balneológie
17,30 - príchod na Hlavnú stanicu v Bratislave
17,40 - príchod na Patrónku v Bratislave


INÉ PODROBNOSTI : 

 • na výlet si môžete zobrať vášho psa (malé plemeno), no musíte ma o tom dopredu informovať a musím vám to schváliť. Do jedného autobusu je možné vziať maximálne 3 psov. Pes musí spĺňať náležitosti Nariadenia (ES) č. 998/2003 Európskeho Parlamentu a Rady z 26. mája 2003 o veterinárnych požiadavkách uplatniteľných na nekomerčné premiestňovanie spoločenských zvierat (podrobnosti TU). Za to, či pes tieto náležitosti spĺňa alebo nie, ja NEzodpovedám (ani to  nekontrolujem), za to ste zodpovedný vy ako majiteľ psa. Tak isto vy zodpovedáte za všetky škody, ktoré pes na výlete spôsobí.
 • na dopravu využívam služby dopravcov  (súkromníkov, majiteľov autobusov) so skúsenosťami a kvalitnými autobusmi. Samozrejmosťou sú pohodlné, klimatizované autobusy
 • hlavnou činnosťou mojej CA je doprava klientov do cieľa výletu a späť. Nikoho nenútim, aby sa zúčastnil prehliadky hradu či zámku (preto vstupné dopredu neprirátavam k cene za výlet) a tak isto nikoho nenútim, aby si uzatvoril cestovné poistenie (tak isto ani o túto položku cenu výletu nenavyšujem). Malý sprievodca cestovným poistením
 • som osobne prítomná na každom výlete

CA je v prípade potreby oprávnená upraviť časový plán výletu


Odchod : Bratislava (Patrónka) 7:00, Bratislava (Hlavná stanica) 7:10 hod.
Návrat   : na tie isté zastávky do 18,00 hod.

Výlet na víkend - zámok v Rájci nad Svitavou vyzdobený kaméliami, pivo v Černej Hore a gotický oltár v Adamove (Česká republika)

Termín  10.03.2018
Cena dopravy  18.00€ / sedadlo
Voľné miesta  0
Výlet je už obsadený...

Kamélie a aranžmány s porcelánom z celého sveta

To je téma tohtoročného špeciálneho okruhu na zámku v Rájci nad Svitavou, ktorý si môžete prezrieť len v termíne 9.-18.3.2018. Zámok v Rájci takto každoročne využíva kry kamélií z miestnych skleníkov a pozýva tak do zámku milovníkov nielen tohto kvetu pochádzajúceho z ďalekej Číny. Niekoľko desiatok rokov staré kry, ktoré kvitnú práve v tomto čase, vtedy prenesú do priestorov zámku a jedno z poschodí k tomu vyzdobia aranžmánmi najrôznejších kvetov. Tento rok bude takto vyzdobené prvé poschodie zámku a kvetmi sa bude zdobiť európsky, japonský aj čínsky porcelán. A kto ho bude zdobiť? Najlepší aranžéri z celého brnianskeho kraja, takže sa máte na čo tešiť!

Po prehliadke zámku sa presunieme do neďalekej obce Černá Hora preslávenej známym pivom s rovnakým názvom. Tu bude aj možnosť obeda a nakoniec nás autobus odvezie do obce Adamov, kde majú unikátny a prekrásny neskorogotický olár.  

Zámok v Rájci

bol postavený  na zhorenisku niekdajšieho renesančného zámku, ktoré v roku 1763 aj s okolitým panstvom kúpil gróf Antonín Karel zo Salm-Reiffercheidtu. Zomrel 6 rokov po tom, čo zámok kúpil, takže sa o dostavbu zámku postaral jeho syn, ale toto, na tú dobu moderné sídlo, postavené v štýle rokokového klasicizmu už zostalo v majetku kniežat Salmových až do roku 1945. Vtedy im bol zámok skonfiškovaný na základe Benešových dekrétov. Tak prešla stavba aj s okolitým parkom do rúk štátu a je tomu tak dodnes.

Interier zamku v Rajci nad Svitavou ozdobeny kvetmi vramci vystavy kamelii - Cestovná agentúra jednodenne-vylety.skV roku 1973 bola do skleníkov postavených neďaleko rájeckého zámku z Výzkumného ústavu okrasného zahradnictví v Průhonicích u Prahy privezená kolekcia 85 vtedy už 15-ročných rastlín kamélií. Vďaka starostlivosti miestnych záhradníkov sa väčšina z týchto rastlín dožila dneška a ich počet bol postupne rozšírený až na 400 klasických aj menej známych odrôd tohoto kvetu. A vy si budete môcť v priestoroch zámku prezrieť tie najkrajšie z nich.

Vstupné do zámku :

 • dospelí : 120 Kč
 • študenti, dôchodcovia, ZŤP : 100 Kč


Zámok sa v tieto dni neprezerá skupinovo so sprievodcom, ale v každej miestnosti bude sprievodca, ktorý každej malej skupinke príchodzích porozpráva niečo o miestnosti, v ktorej akurát sú. Preto si zámok prezrie každý sám a vlastným tempom.

Po prehliadke zámku sa autobusom presunieme do obce Černá Hora, kde majú hneď pri pivovare reštauráciu. V nej si budete môcť dať obed, alebo si len tak posedieť pri niektorom z mnohých druhov pív, ktoré tu čapujú. V podnikovej predajni pivovaru si tak isto budete môcť zakúpiť černohorské pivo alebo limonádu, ktorú tu tiež vyrábajú (pivo majú len v sklenených fľašiach, prineste si naň dobrú tašku).

Oltár z Zwettlu,


ktorý je dnes umiestnený na bočnej stene kostola svätej Barbory v Adamove, som zatiaľ videla len raz a jeho nádhera mi vyrazila dych. Podľa obrázkov na nete som vedela, čo asi mám čakať, no ohúrila ma jeho mohutnosť a prepracovanosť. Ak si vezmeme, že tento jediný zachovalý, sedem metrov vysoký fragment z lipového dreva s 59 postavami, bol súčasťou až 22 metrového diela ...  

socha z gotickeho oltara v Adamove - Cestovná agentúra jednodenne-vylety.sk"Světelský" oltár (světelský odvodené od Zwettlu, kde bol pôvodne umiestnený) je jediným svojho druhu v Českej republike. Ako a kde vznikol a ako sa dostal do Adamova? Tu je pár údajov z jeho dejín :

 • 1516 - 1525 - opát cisterciánskeho kláštora v Zwettli dal obnoviť zničený kláštorný chrám a dal zhotoviť nový hlavný oltár zasvätený Nanebovzatiu Panny Márie. Oltár bol vysoký asi 17 - 22 metrov a pracovalo na ňom vraj šesť rezbárov.
 • 1732 - oltár Nanebovzatia bol zo svojho pôvodného miesta z dôvodu "zastaralosti" odstránený a "Adamovský" korpus bol premiestnený do bočnej kaplnky kostola, ostatné časti oltára sa stratili.
 • 1852 - 1854 - opát Augustin Steininger predal oltár Nanebovzatia Panny Márie a oltár sv. Bernarda grófovi Samuelovi Festetics, ktorý ich vzápätí postúpil Alexandrovi z Bens a ten ich dal dopraviť do Viedne. Na návrh Centrálnej pamiatkovej komisie vyhlásili dolnorakúske úrady transakciu za neplatnú a nariadili opátovi Steiningerovi odkúpiť oba oltáre späť. To však už bol oltár Nanebovzatia u viedenského reštaurátora Georga Placha. Oltár sv. Bernarda sa do Zwettlu vrátil, opát ale nemal prostriedky na úhradu reštaurátorských prác na oltári Nanebovzatia, preto zostal oltár vo Viedni, v kostole sv. Augustína.
 • 1857 - o oltáre sa dozvedel knieža Alois z Liechtensteina, zaplatil náklady za jeho zreštaurovanie a venoval ho novopostavenému kostolu v Adamove.
 • 1891 - nový opát kláštora v Zwettli, Stephan Rössler, už zistil, o akú vzácnosť ich kostol kedysi prišiel a tak kontaktoval patróna adamovského kostola, kniežaťa Jána z Liechtensteina s prosbou o vrátenie oltára, avšak adamovská kostolná správa prehlásila, že "nemůže tuto nejvzácnější ozdobu svého kostela vydati". Vtedy bol oltár prvýkrát fotografovaný.
 • 1896 - oltár bol očistený a ošetrený proti červotočom.
 • 1936 - oltár bol fotografovaný Štenclovým ateliérom z Prahy.
 • 1943 - oltár bol opravovaný a pri tej príležitosti znovu fotografovaný Fotoměřickým ústavom z Prahy, fotografie boli vystavené v Moravskom zemskom múzeu.
 • 1944 - oltár bol v obave pred zničením pri bombardovaní demontovaný a uložený v krypte pútnického kostola vo Vranove.
 • 1947 - oltár napadnutý červotočom a plesňami bol z Vranova dopravený do Brna a v dielni bratov Kotrbovcov reštaurovaný
 • 1970 - z oltára boli ukradnuté dve spodné sochy, ktoré boli následne objavené na aukcii umeleckých predmetov v Mníchove, po upozornení Národného múzea v Mníchove boli v roku 1971 vrátené do Adamova.

Tu je krátke video o tejto skoro 500 rokov starej pamiatke : http://www.adamov.name/videoklip.html 

Poplatok za prehliadku oltára : 10 Kč (jednotne).

Poznámka

POLOHA : stredná Morava

VZDIALENOSŤ : 168 km od Bratislavy, 136 km od Malaciek

ČASOVÝ PLÁN : 

8,00 - odchod z Bratislavy z Hlavnej vlakovej stanice
8,10 - zastávka na Patrónke v Bratislave
8,30 - zastávka v Malackách (Tesco)
11,00 - 12,00 - prehliadka zámku v Rájci nad Svitavou
12,30 - 14,00 - možný obed v reštaurácii v Černej Hore, možnosť nákupu černohorského piva
15,00 - 16,00 - prehliadka gotického oltára v Adamove
18,00 - príchod do Malaciek (Tesco)
18,20 - príchod na Patrónku v Bratislave
18,30 - príchod na Hlavnú stanicu v Bratislave


INÉ PODROBNOSTI : 

 • na výlet si môžete zobrať vášho psa (malé plemeno), no musíte ma o tom dopredu informovať a musím vám to schváliť. Do jedného autobusu je možné vziať maximálne 3 psov. Pes musí spĺňať náležitosti Nariadenia (ES) č. 998/2003 Európskeho Parlamentu a Rady z 26. mája 2003 o veterinárnych požiadavkách uplatniteľných na nekomerčné premiestňovanie spoločenských zvierat (podrobnosti TU). Za to, či pes tieto náležitosti spĺňa alebo nie, ja NEzodpovedám (ani to  nekontrolujem), za to ste zodpovedný vy ako majiteľ psa. Tak isto vy zodpovedáte za všetky škody, ktoré pes na výlete spôsobí
 • na dopravu využívam služby dopravcov  (súkromníkov, majiteľov autobusov) so skúsenosťami a kvalitnými autobusmi. Samozrejmosťou sú pohodlné, klimatizované autobusy
 • hlavnou činnosťou mojej CA je doprava klientov do cieľa výletu a späť. Nikoho nenútim, aby sa zúčastnil prehliadky hradu či zámku (preto vstupné dopredu neprirátavam k cene za výlet) a tak isto nikoho nenútim, aby si uzatvoril cestovné poistenie (tak isto ani o túto položku cenu výletu nenavyšujem).
 • Malý sprievodca cestovným poistením
 • som osobne prítomná na každom výlete


CA je v prípade potreby oprávnená upraviť časový plán výletu


Odchod : Bratislava (Hl.stanica) 8:00, Bratislava (Patrónka) 8:10, Malacky (Tesco) 8:30 hod.
Návrat   : na tie isté zastávky do 18,30 hod.

Výlet do Štefánikovho kraja - rozprávkový dom v Jablonke, rodný dom a múzeum M.R.Štefánika v Košariskách, Bradlo a výroba papiera v Prietrži (Slovensko)

Termín  24.03.2018
Cena dopravy  15.00€ / sedadlo
Voľné miesta  38 miest

Potulky po kraji, odkiaľ pochádzal Milan Rastislav Štefánik

Pozývam vás na výlet do Štefánikovho rodného kraja; a to nielen preto, že tento rok uplynie 100 rokov od vzniku 1. ČSR, na ktorom mal generál M. R. Štefánik výrazný podiel, ale aj preto, že ide o kraj mimoriadne malebný. 

Rozprávkový dom v Jablonke- Švancarovej doline


Boli ste už v Rozprávkovom dome? Teraz máte šancu, pretože práve on bude našou prvou zastávkou. S osobou M. R. Štefánika síce nesúvisí, no nachádza sa v „jeho“ kraji, a tak by bola škoda nenavštíviť ho.

rozpravkovy dom v Jablonke - Cestovná agentúra jednodenne-vylety.skRozprávkový dom „vyrástol“ na myjavských kopaniciach, v prekrásnej prírode Švancarovej doliny. Autorom projektu i majiteľom tohto „zázraku“, ktorého povesť sa rýchlo rozšírila nielen po Slovensku, ale aj po svete, je trnavský rodák Viliam Waschmutha. Domček ako stvorený pre rozprávkové bytosti má pomerne veľa okien, pričom každé z nich je iné. Obdivuhodná je aj predsunutá sedlová strecha s rozprávkovým komínom. Za bránou z opracovaných konárov sa nachádza veľký strom- gaštan, v ktorého koreňovom systéme sídli troll.

A keby ste predsa len ešte váhali, či sa vám oplatí vstúpiť aj dovnútra, nuž vedzte, že keď vojdete do domu, okamžite budete mať pocit, akoby ste sa ocitli v kvapľovej jaskyni. Budete sa cítiť ako v rozprávke. Nenájdete tu pravý uhol. Všetko ako by bolo v pohybe. Všetko je asymetrické, všetko je iné...

Vstupné do rozprávkového domu : 3,50€ (jednotne)


Rodný dom M. R. Štefánika, evanjelický kostol a cintorín, Košariská


M. R. Štefánik, významný politik, astronóm, vojak; od roku 1918  generál francúzskej armády a od roku 2004 aj generál Ozbrojených síl SR in memoriam, sa narodil 21. júla 1880 na evanjelickej fare v myjavskej kopaničiarskej obci Košariská. A my si počas návštevy tejto obce prezrieme evanjelickú faru – rodný Štefánikov dom, v ktorom je zriadené jeho múzeum. Z výkladu sprievodcu, ako aj prostredníctvom vystavených exponátov získame mnohé zaujímavé informácie o osobnosti, živote a diele tohto slovenského velikána. Okrem samotnej fary si pozrieme aj evanjelický kostol, v ktorého priestoroch uvidíme i výstavu s názvom „Potomci, nezabúdajte“, a na priľahlom cintoríne sa pristavíme pri hrobe Štefánikových rodičov.

Neďaleko Múzea M. R. Štefánika sa nachádza reštaurácia s výbornou kuchyňou, kde budeme mať možnosť naobedovať sa.

Vstupné do múzea : 

 • študenti, dospelí, dôchodcovia do 70 rokov : 4€
 • ZŤP, dôchodcovia nad 70 rokov : zdarma


Mohyla M. R. Štefánika, Bradlo


Na vrchu Bradlo, vo výške 543 metrov nad morom, sa týči neprehliadnuteľná biela stavba v tvare pyramídy. A presne k nej počas nášho výletu zamierime. Unikátna Mohyla  M. R. Štefánika je vybudovaná z travertínových blokov podľa návrhu známeho architekta Dušana Jurkoviča. Základný kameň tejto 96 metrov dlhej a 70 metrov širokej stavby, bol položený  17. júla 1927. Nepretržite, počas 280 dní pracovalo na tomto diele 150 – 200 robotníkov. Slávnostného odhalenia sa Mohyla dočkala 23. septembra 1928 počas celonárodnej slávnosti.

mohyla M.R.Stefanika na Bradle - Cestovná agentúra jednodenne-vylety.skNa hornej terase Mohyly sú umiestnené štyri vysoké obelisky, ktoré symbolizujú štyri obete leteckého nešťastia (jednou z nich bol samotný Štefánik) a zároveň štyri krajiny, v ktorých Štefánik pôsobil. Vrchol Mohyly tvorí tumba – náhrobok.

Silný dojem z návštevy tohto monumentálneho diela ešte umocňuje neopakovateľný výhľad do šíreho okolia; onoho malebného kopaničiarskeho kraja.Manufaktúra na ručnú výrobu papiera v Prietrži


Klasická ručná výroba papiera bola na území Slovenska po viac ako sto ročnej prestávke obnovená v obci Podhorie – Prietrž. PETRUS PAPIER s r. o., ojedinelá manufaktúra na ručnú výrobu papiera, bude našou poslednou zastávkou na tomto výlete.

Hlavnou surovinou pri výrobe papiera bez spracovania drevenej celulózy, je  bavlna, zvyšujúca jeho odolnosť a trvanlivosť. Súčasťou výroby je aj zdobenie kvalitnej kníhtlače, písanie kaligrafickým písmom, slepotlačou, či ručné umelecké kníhviazačstvo. Zaujímavé je, že každý hárok papiera môže byť vyrobený s vodoznakom nášho štátu, alebo príslušných úradov a ministerstiev, takže papier vyrobený v tejto manufaktúre používa napríklad aj prezident a ministri.

Absolvujeme prehliadku papierne s odborným výkladom, ukážkou výroby papiera a klasickej kníhtlače. Okrem toho bude mať každý z nás možnosť vyrobiť si vlastný papier, ktorý mu bude po dokončení doručený poštou priamo na jeho adresu. Lákavá ponuka, však?

Vstupné do manufaktúry : 4€ (jednotne)

Poznámka

POLOHA : západné Slovensko

VZDIALENOSŤ : 130 km od Bratislavy

ČASOVÝ PLÁN : 

8,00 - odchod od Istropolisu v Bratislave
9,40 - 10,40 - prehliadka rozprávkového domu v Jablonke - Švancarovej doline

11,20 - 13,50 - prehliadka Múzea M.R.Štefánika, evanjelického kostola a cintorína v Košariskách, možnosť obeda
14,20 - 15,50 - zastávka pri mohyle na Bradle
16,30 - 18,30 - exkurzia vo výrobni ručného papiera, možnosť vyrobiť si vlastný papier
20,30 - príchod k Istropolisu v Bratislave

INÉ PODROBNOSTI : 

 • na výlet si môžete zobrať vášho psa (malé plemeno), no musíte ma o tom dopredu informovať a musím vám to schváliť. Do jedného autobusu je možné vziať maximálne 3 psov. Pes musí spĺňať náležitosti Nariadenia (ES) č. 998/2003 Európskeho Parlamentu a Rady z 26. mája 2003 o veterinárnych požiadavkách uplatniteľných na nekomerčné premiestňovanie spoločenských zvierat (podrobnosti TU). Za to, či pes tieto náležitosti spĺňa alebo nie, ja NEzodpovedám (ani to  nekontrolujem), za to ste zodpovedný vy ako majiteľ psa. Tak isto vy zodpovedáte za všetky škody, ktoré pes na výlete spôsobí.
 • na dopravu využívam služby dopravcov  (súkromníkov, majiteľov autobusov) so skúsenosťami a kvalitnými autobusmi. Samozrejmosťou sú pohodlné, klimatizované autobusy
 • hlavnou činnosťou mojej CA je doprava klientov do cieľa výletu a späť. Nikoho nenútim, aby sa zúčastnil prehliadky hradu či zámku (preto vstupné dopredu neprirátavam k cene za výlet) a tak isto nikoho nenútim, aby si uzatvoril cestovné poistenie (tak isto ani o túto položku cenu výletu nenavyšujem). Malý sprievodca cestovným poistením
 • som osobne prítomná na každom výlete

CA je v prípade potreby oprávnená upraviť časový plán výletu


Odchod : Bratislava (Istropolis) 8:00 hod.
Návrat   : k Istropolisu do 20,30 hod.

Víkendový výlet na hrad Beckov, na ňom Veľkonočné slávnosti, po ceste tam Park miniatúr v Podolí a cestou naspäť Slovanský veľmožský dvorec Kostolec - Ducové (Slovensko)

Termín  31.03.2018
Cena dopravy  14.00€ / sedadlo
Voľné miesta  10 miest

Ujdime oblievačom!

Ja viem, že dodržiavanie tradícií je dôležité, ale práve veľkonočné oblievanie je asi najpodivnejší ľudový zvyk, ktorému sa väčšina dievčat a žien snaží vyhnúť. Dodnes som nepochopila, čo je také úžasné na tom, nechať sa niekoľkokrát za deň poliať chlapcami či mužmi presúvajúcimi sa z domu do domu. Vraj to prináša zdravie na celý rok, ale ja som zdravá aj bez toho polievania. Preto dámy, tie, ktoré máte Veľkonočný pondelok a s ním spojené zvyky rady, čakajte na polievačov a šibačov a nechajte sa vypolievať a vyšibať aj za nás, ktoré pred týmto zvykom radšej unikáme. A tie, ktoré pred týmto zvykom nemajú kam uniknúť, tie pozývam na Veľkú noc bez oblievania. A ísť s nami na výlet môžu ísť aj páni, samozrejme ...

Hlavným motívom výletu nám aj tak zostáva Veľkonočný pondelok, ktorý bude témou na hrade Beckov. Pred výstupom na hrad sa však ešte zastavíme v Podolí, kde majú pekné miniatúry našich hradov aj zámkov a nakoniec sa vyberieme na vyvýšeninu pri obci Ducové neďaleko Piešťan, ktorá sa volá Kostolec, niekdajší slovanský veľmožský dvorec.

Park miniatúr v Podolí


Aj keď je na stránke Parku miniatúr v Podolí uvedené, že brány svojho parku otvoria verejnosti až 1.4.2018, potvrdili mi, že otvoria už pred Veľkou nocou. Veď to bude celá republika v pohybe, tak prečo neprivítať okoloidúcich?

miniatury hradov v Parku miniatur v Podoli - Cestovná agentúra jednodenne-vylety.sk Park miniatúr v Podolí začal vznikať v roku 2001 a dnes v ňom nájdete 68 miniatúr hradov, zámkov, kostolíkov, chát a rodných domov významných osobností z celého nášho územia. Mnohé z nich sú tu už v rekonštruovanej podobe, keďže sa dodnes nezachovali v pôvodnom stave. Sú postavené v mierke 1:50 a cieľom tvorcov parku je k nim každý rok pridať 4 - 5 nových modelov. Veď je odkiaľ čerpať!

Vstupné do parku :

 • dospelí : 4€
 • študenti, dôchodcovia, ZŤP : 3€


Hrad Beckov


Určite poznáte dve veľmi známe povesti o hrade Beckov. Prvá je známa zvolaním "do roka a do dňa", ktoré sluha pána, ktorý ho dal zhodiť z hradnej skaly, vykríkol tesne pred tým, ako ho zo skaly zhodili. Proroctvo sa splnilo a podľa povesti presne o rok a deň pána uštipla do oka vretenica, čoho následkom sa on oslepený zrútil zo skaly tak, ako pred rokom jeho sluha.

Druhá povesť viažuca sa k hradu Beckov hovorí o jeho vzniku. Dal ho vraj postaviť pán Stibor za odmenu svojmu šašovi Beckovi. Odtiaľ aj ten názov hradu - Beckov. Avšak aj keď by mohla byť prvá povesť pravdivá, druhá pravdivá určite nie je. Hrad Beckov stál na vysokej skale už v 12. storočí a Stiborovci zo Stiboríc hrad vlastnili až od roku 1388, kedy im ho daroval kráľ Žigmind Luxemburský. Treba však uviesť, že práve počas ich panovania zažil hrad svoj rozkvet, pretože hrad rozšírili o nové gotické stavby.

Po nich patril hrad rodu Bánffy. Tí gotiku prestavali na renesanciu a hrad aj dobre opevnili chrániac sa pre nájazdmi Turkov. Ich snaha sa vyplatila, pretože Turci Beckov nikdy nedobyli. Vymretím posledného zástupcu Bánffyovského rodu po meči a následným handrkovaním sa o majetky začal hrad pustnúť a dielo skazy dokonal požiar v roku 1729, po ktorom hrad už nikto neopravil. 

Až novodobí milovníci histórie sa pustili do obnovy tejto dominanty postavenej hneď pri rieke Váh. Hrad je dnes už zakonzervovaný a konávajú sa na ňom rôzne podujatia. Jednými z nich sú aj Veľkonočné sviatky na hrade Beckov a aj keď je to skôr podujatie pre deti, nám to vadiť nebude. Hrad si prezrieme so sprievodcom a bude čas aj na výhľady do okolia. Naobedovať sa budete môcť v niektorej z reštaurácií pod hradom a aj keď je v obci Beckov situované Múzeum Beckova - kúria Ambrovec, v týchto chvíľach v rekonštrukcii, verím, že do termínu našej návštevy na hrade ho sprevádzkujú, aby ste ho mohli vo voľnom čase navštíviť.

Vstupné na hrad Beckov

 • dospelí : 5€
 • študenti, dôchodcovia, ZŤP : 3,30€

 

Veľmožský dvorec Kostolec


je bývalé sídlo slovanského veľmoža neďaleko obce Ducové. Bolo postavené na skale s rovnou plošinou, čo umožňovalo dobrú kontrolu nad prípadnými útočníkmi. Zaujímavé je, že odlišne od klasických slovanských hradísk, kde bývali stovky aj tisícky ľudí vedľa seba, tu bývalo maximálne 70 osôb. Pravdepodobne veľmož a družina jeho vojakov. Zásobovaní museli byť z okolitých malých usadlostí, lebo na dvorci sa nič pestovať nedalo. Súčasťou dvorca bol kostol - apsida, postavený z kameňa, zvonka aj zvnútra omietnutý, vo vnútri pravdepodobne aj s maľbami. Ostali po ňom vyvýšené základy a na svoju dobu to bol celkom veľký kostol, pravdepodobne kópia jedného kostola z hradiska v Mikulčiciach

Rodina veľmoža dvorec obývala ešte asi 50 rokov po zániku Veľkej Moravy v roku 907. Potom život na dvorci končí, drevené palisády už nemá kto udržiavať, stáť zostáva len kamenný kostol. Ten tu stojí ešte asi 200 rokov a slúži ako strážca pochovaných, ktorých hroby sú tu zaťažené veľkými balvanmi.

O vzniku, fungovaní a význame dvorca Kostolec nám niečo porozpráva sprievodca, my si prezrieme základy kostola aj zrekonštruované drevené palisády. 

Poznámka

POLOHA : západné Slovensko

VZDIALENOSŤ : 108 km od Bratislavy

ČASOVÝ PLÁN : 

8,00 - nástup na Patrónke v Bratislave
8,10 - nástup na Hlavnej stanici v Bratislave
9,30 - 10,30 - prehliadka parku miniatúr v Podolí

11,00 - 13,00 - osobné voľno v Beckove, možnosť obeda, možnosť návštevy múzea v Beckove
13,00 - 14,00 - prehliadka hradu Beckov so sprievodcom
15,00 - 16,30 - prehliadka pozostatkov slovanského veľmožského dvorca Kostolec - Ducové
18,00 - príchod na Hlavnú stanicu v Bratislave
18,10 - príchod na Patrónku v Bratislave

INÉ PODROBNOSTI : 

 • na výlet si môžete zobrať vášho psa (malé plemeno), no musíte ma o tom dopredu informovať a musím vám to schváliť. Do jedného autobusu je možné vziať maximálne 3 psov. Pes musí spĺňať náležitosti Nariadenia (ES) č. 998/2003 Európskeho Parlamentu a Rady z 26. mája 2003 o veterinárnych požiadavkách uplatniteľných na nekomerčné premiestňovanie spoločenských zvierat (podrobnosti TU). Za to, či pes tieto náležitosti spĺňa alebo nie, ja NEzodpovedám (ani to  nekontrolujem), za to ste zodpovedný vy ako majiteľ psa. Tak isto vy zodpovedáte za všetky škody, ktoré pes na výlete spôsobí.
 • na dopravu využívam služby dopravcov  (súkromníkov, majiteľov autobusov) so skúsenosťami a kvalitnými autobusmi. Samozrejmosťou sú pohodlné, klimatizované autobusy
 • hlavnou činnosťou mojej CA je doprava klientov do cieľa výletu a späť. Nikoho nenútim, aby sa zúčastnil prehliadky hradu či zámku (preto vstupné dopredu neprirátavam k cene za výlet) a tak isto nikoho nenútim, aby si uzatvoril cestovné poistenie (tak isto ani o túto položku cenu výletu nenavyšujem). Malý sprievodca cestovným poistením
 • som osobne prítomná na každom výlete

CA je v prípade potreby oprávnená upraviť časový plán výletu


Odchod : Bratislava (Patrónka) 8:00, Bratislava (Hlavná stanica) 8:10 hod.
Návrat   : na tie isté zastávky do 18,30 hod.

Zájazd na dva dni - zámok Hluboká a po ceste kláštor Melk, Veľkonočné trhy v Českom Krumlove a barokové Holašovice (Rakúsko, Česká republika)

Termín  01.04.2018
Cena dopravy  85.00€ / sedadlo
Voľné miesta  10 miest

Taká malá Veľkonočná dvojdňovka ...

Dva sviatočné dni, ktoré strávime na tomto Veľkonočnom zájazde, dokonale nasýtia a povznesú dušu každého, kto baží po kráse v jej najrôznejších podobách; navštívime totiž samé krásne a pozoruhodné miesta. Nuž – poďme na to:

Veľkonočná nedeľa  


Impozantné opátstvo v Melku

týčiace sa na šesťdesiatmetrovej skale nad Dunajom, patrí medzi najvýznamnejšie barokové stavby v Európe. O tom, že je to miesto vskutku krásne, svedčí napríklad aj fakt, že pre rok 2008 ho renomovaná porota National Geographic vyhodnotila spomedzi 109 cestovateľských miest na celom svete ako to najviac „TOP“. A práve toto miesto bude našou prvou zastávkou.

klastor - opatstvo - Melk - Cestovná agentúra jednodenne-vylety.skMelk je už od 11. storočia duchovným a kultúrnym centrom Dolného Rakúska; spočiatku ako hrad Babenbergovcov a neskôr už ako benediktínsky kláštor. Začiatkom 18. storočia bol kláštor, v súčasnosti najväčší benediktínsky kláštor v Európe, prestavaný podľa plánov Jakoba Prandtauera. Tento skvost barokovej architektúry má takmer 500 izieb; my ich, pravdaže, všetky neuvidíme, ale aj prehliadkový okruh, ktorý absolvujeme so sprievodcom, v nás určite zanechá silný dojem. Tešiť sa môžeme na mnohé pôsobivé exponáty a úchvatné interiéry, ktorým kraľujú mramorová sála, knižnica, zahŕňajúca približne 100.000 zväzkov vzácnych písomností, ale aj fascinujúca výzdoba baziliky.

Po prehliadke interiérov sa budeme môcť prejsť po priľahlej záhrade s vyše 200 ročnými lipami, rozprestierajúcej sa na ploche 6 hektárov. Možno si pritom spomenieme aj na postavu mnícha Adsona z Melku, „rozprávača“ zo známeho románu Umberta Eca Meno ruže a pochopíme, prečo práve kláštor v Melku inšpiroval Eca k napísaniu tohto jeho diela. A ktovie, možno k čomusi inšpiruje i nás...

Vstup do kláštora Melk - veľký okruh : 12,50€ (jednotne)


Vzhľadom k tomu, že zámok Český Krumlov bude otvorený len do 16,00 hod., vzdáme sa možnosti obeda v Melku a radšej sa poponáhľame ďalej, aby ste mali možnosť si zámok v Českom Krumlove (reprezentačné apartmány) o 15,00 hod. prezrieť. 

Prehliadka zámku nie je povinná.

Vstupné do zámku Český Krumlov :

 • dospelí : 180 Kč
 • študenti, dôchodcovia, ZŤP : 130 Kč
 • ZŤP/S + sprievodca : zdarma


Český Krumlov (UNESCO) s tradičnými Veľkonočnými trhmi

Spleť krivolakých stredovekých uličiek, malebné štíty meštianskych domov, romantické zákutia, impozantný zámok nad Vltavou, početné múzeá, ale aj kaviarne, či krčmy s atmosférou stredoveku, to všetko je Český Krumlov, ktorého Mestská pamiatková rezervácia sa od roku 1992 nachádza na zozname Svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.

Počas tohto zájazdu bude naším cieľom práve centrum, kde sa už tradične konajú Veľkonočné trhy. Zostane už ale na každom, či čas strávený v meste s neopakovateľnou a tak mimoriadne príťažlivou atmosférou venuje nákupom na Veľkonočných trhoch, podvečernej prechádzke, posedeniu v niektorej z kaviarničiek, prípadne návšteve niektorého z múzeí, alebo sa zúčastní prehliadky zámku. Bude dostatok času aj na zámok, aj na jarmok.

Na záver dňa nás čaká už len krátky presun do Hluboké nad Vltavou, kde sa ubytujeme, môžeme si pochutiť na večeri a tešiť sa na nasledujúci deň, počas ktorého objavíme poklady tohto miesta.

Veľkonočný pondelok


Najväčším magnetom mestečka Hluboká nad Vltavou je zámok, doslova a do písmena, akoby vystrihnutý z rozprávky, a ten – pravdaže – pritiahne i nás. 

Štátny zámok Hluboká nad Vltavou

národná kultúrna pamiatka,  predstavuje svojou rozlohou, charakterom, súborom dochovaného pôvodného mobiliáru, ako aj rozľahlým parkom významný romantický areál, a to nielen v európskom, ale aj vo svetovom meradle. Súčasná podoba zámockého areálu vrátane parku a okolitej krajiny bola inšpirovaná cestami kniežaťa Jana Adolfa II. Swarzenberga do Veľkej Británie. Ako čestný diplomat habsburskej monarchie sa v roku 1838 spolu so svojou manželkou, kňažnou Eleonórou, zúčastnil korunovácie kráľovnej Viktórie.  A práve kňažná Eleonóra svojimi nápadmi veľmi ovplyvnila vzhľad zámku v Hlubokej; preto sa o ňom niekedy hovorí, že vznikol zo snov jednej krásnej pani... Tak sa stalo, že zámok bol približne v polovici 19. storočia prestavaný do svojej dnešnej, romantickej podoby. Inšpiráciou pri tejto prestavbe neboli, pravdaže, len nápady kňažnej Eleonóry, ale bol ňou predovšetkým kráľovský zámok Winsdor.

interier zamku Hluboka - zimny okruh - Cestovná agentúra jednodenne-vylety.skV interiéroch zámku sú steny a stropy bohato zdobené drevorezbami a ušľachtilým drevom. V niektorých miestnostiach sa nachádzajú obrazy európskych majstrov 16. až 18. storočia, či lustre, vitráže a keramika z Delf. Portréty na stenách znázorňujú najvýznamnejších členov rodu Schwarzenbergov. My si so sprievodcom prejdeme tú najkrajšiu trasu nazvanú „Reprezentační pokoje", ktorá ukazuje tzv. piano nobile hlubockého zámku.

Po prehliadke interiérov sa budeme môcť poprechádzať po zámockom parku, rozprestierajúcom sa na rozlohe 58 ha. Park má prírodne krajinársky charakter, na ktorý nadväzujú barokové úpravy, zahŕňajúce napríklad dlhé stromoradia a veľké rybníky. Založili ho Schwarzenbergovci v polovici 19. storočia; v čase, keď realizovali romantické úpravy zámku. Zámocký park, v ktorom rastie mnoho cudzokrajných drevín, je plný romantických zákutí, okrem iného lákajúcich filmárov na natáčanie celej rady rozprávok.

Za návštevu určite stojí aj historická budova jazdiarne, v ktorej sídli Alšova juhočeská galéria. Novogotická jazdiareň bola postavená v rokoch 1845 – 1913 podľa projektu významného viedenského architekta Franza Beera. V galérii, ktorá sa svojou zbierkou radí medzi najvýznamnejšie české inštitúcie tohto druhu, sú vystavené umelecké diela od 13. storočia až po súčasnosť. 

Vstupné do zámku Hluboká :

 • dospelí : 190 Kč
 • študenti, dôchodcovia, ZŤP : 140 Kč
 • ZŤP/S + sprievodca : zdarma


Vstupné do Alšovej juhočeskej galérie :

 • dospelí : 75 Kč
 • študenti, dôchodcovia, ZŤP : 50 Kč

Po prehliadke Hlubokej n. Vltavou budeme mať pred sebou ešte poslednú zastávku, ktorou sú

Holašovice (UNESCO)

Juhočeská dedinka Holašovice bola na Zoznam svetového prírodného a kultúrneho dedičstva UNESCO zapísaná vďaka svojej jedinečnosti; predovšetkým vďaka mimoriadnej architektonickej a urbanistickej hodnote. Uvidíme tu unikátny dochovaný súbor hospodárskych usadlostí, ktoré boli v priebehu 19. storočia stavebne aj výtvarne upravené do špecifickej podoby tzv. „selského baroka“. Jedinečná je tiež doposiaľ neporušená forma pôdorysného riešenia, parcelácia, aj štruktúra zástavby, predstavujúca príklad dedinského urbanizmu z obdobia vrcholnej fázy stredovekej kolonizácie. Všetkých 23 statkov, ktoré sú predmetom pamiatkovej starostlivosti, sa nachádza na dedinskom námestí, tzv. rínku, kam aj smerujú ich zdobené štíty a bránky.

Keďže sú domy obývané, ich interiéry nie sú prístupné. Zato však, v rámci prechádzky po „rínku“, môžeme vstúpiť do „Selského dvora“, kde nájdeme múzeum juhočeskej dediny. Zaujmú nás aj kováčska dielňa s chalupou kováča, keramická dielňa, kaplnky, či kríže. Navštíviť môžeme aj typickú „Holašovickú hospodu“.

No a bodkou za našou návštevou Holašovíc bude tzv. „Holašovický Stonehenge“. Nad dedinou, kde sa vraj sústreďujú výrazné energetické sily, ho 28. 8. 2008 vybudoval miestny podnikateľ p. Václav Jílek, ako obdobu anglického Stonehenge. Ide o kruhovú zostavu 25 mnohotonových balvanov; kruh má priemer 30 metrov a v jeho centre kraľuje 19 tonový žulový kolos.  A navyše, z tohto miesta sa nám naskytne aj pekný výhľad do okolitej krajiny.V cene zájazdu (85€) sú zahrnuté :

 • doprava klimatizovaným autobusom s WC
 • 1 x ubytovanie v *** hoteli s raňajkami (švédske stoly) 


V cene zájazdu nie sú zahrnuté :

 • strava a nápoje (okrem raňajok)
 • vstupné do pamiatok 
 • cestovné poistenie


zájazd sa uskutoční pri minimálnom počte 40 prihlásených 

Poznámka

POLOHA : juh Českej republiky

VZDIALENOSŤ : 278 km od Bratislavy

ČASOVÝ PLÁN : 

nedeľa :

6,30 - odchod z Bratislavy od Istropolisu
9,00 - 11,15 - prehliadka kláštora a kláštorného areálu v Melku
14,30 - 18,00 - osobné voľno v centre Českého Krumlova (UNESCO) - možnosť návštevy Veľkonočných trhov, múzeí a individuálne aj zámku, možnosť neskorého obeda
do 19,00 - príchod do Hlubokej nad Vltavou, ubytovanie, osobné voľno, nocľah


pondelok :

do 9,00 - raňajky v hoteli, odchod z hotela
9,00 - 14,00 - prehliadka zámku Hluboká (o 10,10 hod., možnosť návštevy Alšovy jihočeské galerie, možnosť obeda
14,40 - 16,00 - foto-prechádzky po obci Holašovice (UNESCO)

21,30 - príchod na Hlavnú stanicu v Bratislave


INÉ PODROBNOSTI : 

 • na dopravu využívam služby dopravcov  (súkromníkov, majiteľov autobusov) so skúsenosťami a kvalitnými autobusmi. Samozrejmosťou sú pohodlné, klimatizované autobusy (MAN, 49 miest na sedenie, klíma, WC, bezpečnostné pásy, chladnička, TV, rádio)
 • hlavnou činnosťou mojej CK je doprava klientov do cieľa zájazdu a späť. Nikoho nenútim, aby sa zúčastnil prehliadky hradu či zámku (preto vstupné dopredu neprirátavam k cene za výlet) a tak isto nikoho nenútim, aby si uzatvoril cestovné poistenie (tak isto ani o túto položku cenu výletu nenavyšujem). Podrobnosti o poistení nájdete v časti Poistenie.
 • na výlet si môžete zobrať vášho psa (malé plemeno), no musíte ma o tom dopredu informovať a musím vám to schváliť. Do jedného autobusu je možné vziať maximálne 3 psov. Pes musí spĺňať náležitosti Nariadenia (ES) č. 998/2003 Európskeho Parlamentu a Rady z 26. mája 2003 o veterinárnych požiadavkách uplatniteľných na nekomerčné premiestňovanie spoločenských zvierat (podrobnosti TU). Za to, či pes tieto náležitosti spĺňa alebo nie, ja NEzodpovedám (ani to  nekontrolujem), za to ste zodpovedný vy ako majiteľ psa. Tak isto vy zodpovedáte za všetky škody, ktoré pes na výlete spôsobí.
 • na zájazde sprevádza Magdaléna Gondolová

 • STORNOPODMIENKY : 

  Tak ako u všetkých CK, aj u mňa platia zmluvné pokuty (stornopoplatky). Ak sa zo zájazdu odhlásite

  •  30 a viac dní pred termínom konania zájazdu, máte nárok na vrátenie celej platby za zájazd, ak
  •  od 7 do 30 dní pred termínom konania zájazdu, máte nárok na vrátenie 50% z platby za zájazd.
  •  Ak sa zo zájazdu odhlásite do 7 dní od termínu jeho konania , nemáte nárok na vrátenie platby za zájazd.


Odchod : Bratislava (Istropolis) 6:30 hod.
Návrat   : k Istropolisu do 21,30 hod.

Výlet na hrad Bouzov, k tomu Javoříčske jaskyne a nákup Olomouckých tvarôžkov v Lošticiach (Česká republika)

Termín  07.04.2018
Cena dopravy  24.00€ / sedadlo
Voľné miesta  0
Výlet je už obsadený...

Potulky okolo Bouzova

Dnes sa vyberieme 40 km severozápadne od Olomouca. Tam totižto stojí hrad Bouzov a len kúsok od neho sú Javoříčske jaskyne. Ja sama som v nich ešte nebola, ale vraj sú prekrásne, niektorí dokonca tvrdia, že najkrajšie zo všetkých 14-tich sprístupnených jaskýň v Českej republike. Uvidíme. Cestou domov sa ešte zastavíme v Lošticiach, jedinom mieste, kde sa vyrábajú originálne Olomoucké tvarůžky. Na prehliadku múzea tvarůžkov síce čas už nebude, no budete si ch môcť v podnikovej predajni nakúpiť a okrem toho navštíviť tvarůžkovú cukráreň alebo ochutnať tvarůžkovú zmrzlinu.

Javoříčske jaskyne


majú z každého troška. Sú v nich hlboké priepasti aj vysoké stropy, ale hlavne majú množstvo kvapľovej výzdoby. Celý jaskynný systém je dlhý viac ako 4 km, my si z neho prezrieme dlhší, skoro 800 metrov dlhý okruh. V jaskyni je stála teplota 8°C, skoro 100% vlhkosť vzduchu a zdolať budeme musieť 250 schodov.

Cestovná agentúra jednodenne-vylety.sk - výlet na jeden deň alebo jednodňový výlet - obrázokJavoříčske jaskyne sú pravdepodobne najvýznamnejším zimoviskom netopierov v Českej republike. Zimujú ich tu tisícky hlavne vďaka tomu, že prehliadky jaskýň sú v zime obmedzené. V najväčšom počte tu prezimováva netopier Podkovár malý, ktorý je ohrozeným druhom netopiera v celosvetovom merítku. Už vo viacerých iných jaskyniach sme sa stretli s malými tmavými živými "šištičkami" visiacimi z kamenných stropov jaskynných chodieb a dómov a ja dúfam, že ich zazrieme aj v Javoříčskych jaskyniach. 

Vstupné do jaskyne :

 • dospelí : 130 Kč
 • študenti, dôchodcovia, ZŤP : 90 Kč


Hrad Bouzov


je typický svojou vežou, ktorou sa výrazne odlišuje od svojich hradných kolegov. A aj vďaka nej a krásnym interiérom sa v tomto hrade natáčalo množstvo filmov a rozprávok.

Cestovná agentúra jednodenne-vylety.sk - výlet na jeden deň alebo jednodňový výlet - obrázokAj keď hrad ako taký na tomto mieste stál už koncom 13. storočia, určite nevyzeral tak, ako ho poznáme dnes. Súčasnú podobu získal po rozsiahlej prestavbe v rokoch 1896 - 1910. To ho však už 300 rokov vlastnil Rád nemeckých rytierov, tí ho však nechali spustnúť. Až arcivojvoda Eugen Rakúsko-Tešínsky ako veľmajster rádu vyčlenil peniaze na jeho úplnú obnovu a prestavbu. Z pôvodného hradu zostalo len málo, väčšia časť stavby bola postavená nanovo podľa vzoru hradov z juhu Nemecka. Interiéry sú vybavené historizujúcim nábytkom zhotoveným na mieru a do hradu rytieri pozvážali najrôznejšie stredoveké artefakty majúce vzťah k ich rádu. 

Hrad Bouzov patril Rádu nemeckých rytierov až do roku 1945, kedy im bol skonfiškovaný na základe Benešových dekrétov. Rád sa dnes dištancuje od spolupráce s fašistami, z ktorej bol obvinený, na základe čoho mu bol hrad aj s vybavením odňatý a snaží sa o navrátenie hradu, avšak doterajšie snahy rádu o znovuzískanie hradu boli neúspešné.

My si na hrade Bouzov prezrieme základný kruh, ktorého súčasťou je aj Rytierska sieň.

Vstupné na hrad Bouzov :  


 • dospelí : 150 Kč 
 • študenti, dôchodcovia, ZŤP : 110 Kč 
 • ZŤP/S + sprievod : zdarma

Poznámka

POLOHA : stredná Morava 

VZDIALENOSŤ : 232 km od Bratislavy

ČASOVÝ PLÁN : 


7,00 - nástup na Hlavnej stanici v Bratislave
7,10 - nástup na Patrónke v Bratislave
7,30 - nástup v Malackách (Tesco)
11,00 - 12,30 - prehliadka Javoříčskych jaskýň
do 14,00 - možnosť obeda v Bouzove
14,00 - 15,00 - prehliadka zámku Bouzov
do 16,30 - možnosť nákupu pravých Olomoucských tvarôžkov v Lošticiach
19,00 - príchod do Malaciek (Tesco)
19,20 - príchod na Patrónku v Bratislave
19,30 - príchod na Hlavnú stanicu v Bratislave

INÉ PODROBNOSTI : 

 • na výlet si môžete zobrať vášho psa (malé plemeno), no musíte ma o tom dopredu informovať a musím vám to schváliť. Do jedného autobusu je možné vziať maximálne 3 psov. Pes musí spĺňať náležitosti Nariadenia (ES) č. 998/2003 Európskeho Parlamentu a Rady z 26. mája 2003 o veterinárnych požiadavkách uplatniteľných na nekomerčné premiestňovanie spoločenských zvierat (podrobnosti TU). Za to, či pes tieto náležitosti spĺňa alebo nie, ja NEzodpovedám (ani to  nekontrolujem), za to ste zodpovedný vy ako majiteľ psa. Tak isto vy zodpovedáte za všetky škody, ktoré pes na výlete spôsobí.
 • na dopravu využívam služby dopravcov  (súkromníkov, majiteľov autobusov) so skúsenosťami a kvalitnými autobusmi. Samozrejmosťou sú pohodlné, klimatizované autobusy
 • hlavnou činnosťou mojej CA je doprava klientov do cieľa výletu a späť. Nikoho nenútim, aby sa zúčastnil prehliadky hradu či zámku (preto vstupné dopredu neprirátavam k cene za výlet) a tak isto nikoho nenútim, aby si uzatvoril cestovné poistenie (tak isto ani o túto položku cenu výletu nenavyšujem). Malý sprievodca cestovným poistením
 • som osobne prítomná na každom výlete

CA je v prípade potreby oprávnená upraviť časový plán výletu


Odchod : Bratislava (Hl.stanica) 7:00, Bratislava (Patrónka) 7:10, Malacky (Tesco) 7:30 hod.
Návrat   : na tie isté zastávky do 20,00 hod.

Výlet na víkend - zámky Mártonvásár a Nádasdladány a gotika v Lébény (Maďarsko)

Termín  14.04.2018
Cena dopravy  23.00€ / sedadlo
Voľné miesta  0
Výlet je už obsadený...

Malé neznámo v Maďarsku

Maďarsko je hradmi a zámkami na tom asi tak ako my. Nemajú ich tak veľa ako naše západní susedia a aj tie, čo im zostali, sú väčšinou alebo už zrúcaniny, alebo zostali po roku 1945 neudržiavané. Pozornosť sa im venuje až v poslednom čase, ale na ich obnovu treba veľa peňazí. Tak sa obnovy dočkali zámky v Gödöllő, vo Fertőde či v Pápe. Tie však už poznáme a preto som sa rozhodla vás vziať tam, kde som ešte ani ja nebola a to sú zámok Nádasdyovcov v Nádasdladány a zámok rodiny Brunsvick v Mártonvásári. Cestou z výletu sa zastavíme aj v obci Lébény, kde po veľmi vydarenej rekonštrukcii nedávno verejnosti sprístupnili monumentálny románsky kostol, niekdajšiu súčasť kláštora benediktínov, neskôr jezuitov.

zámok Nádasdladány


dal v roku 1873 postaviť František Nádašdy na polceste medzi mestami Veszprém a Székesfehérvár ako rodinné sídlo. Po otcovi tu zdedil barokový zámok, ktorý on nechal prestavať na honosné sídlo v tudorovskom slohu.  

zamok Nadsdladany - Madarsko - Cestovná agentúra jednodenne-vylety.skNa tú dobu to bola moderná stavba vybavená vodou, plynom, telefónom a dokonca aj kanalizáciou. Zámok bol okrem krbov vykurovaný aj teplovzdušným kúrením, kuchyňu umiestnili do samostatnej budovy mimo zámku.

Nádašdyovci vlastnili zámok až do konca druhej svetovej vojny, do roku 1982 bol v držbe  ministerstva obrany (nenašla som, na čo vtedy slúžil). Potom bol 12 rokov prázdny a neudržiavaný. V roku 1993 ho vyhlásili za kultúrnu pamiatku a s jeho obnovou sa začalo až na jeseň roku 2009 a to obnovou fasády.

Aj keď zámok neslúžil verejnosti, zachovali sa v ňom jeho pôvodné interiéry. Drevené obloženie stien, luxusné tepané lustre, rodová sieň s obrazmi členov rodu, krásna knižnica.

Vstupné do zámku : 

 • dospelí : 1100 Ft
 • študenti, dôchodcovia : 550 Ft.


zámok Mártonvásár


je tak ako zámok Nádasdladány, prestavbou pôvodného barokového zámku. Tento dali jeho majitelia začiatkom 19. storočia navýšiť o jedno poschodie a o 40 rokov neskôr prestavať do vtedy moderného neogotického slohu.

Takým zostal zámok dodnes a tak si ho prezrieme my, ale hudobný skladateľ Ludwig van Beethoven, ktorý tu rodinu Brunswickovcov často navštevoval, prichádzal ešte do toho pôvodného, barokového zámku. 

zamok Martonvasar - Madarsko - Cestovná agentúra jednodenne-vylety.skPráve s Beethovenom je tento zámok dnes spájaný asi tak, ako je to u nás v prípade kaštieľa v Dolnej Krupej. Ono to však má súvislosť. Beethoven počas svojich pobytov na zámku učil deti Brunswickovcov, Teréziu a Jozefínu, hre na klavír a priatelil sa aj s mladým grófom, Františkom. Rodine dokonca venoval niektoré skladby ako Apassionátu F-mol či Sonátu Fis-dur a traduje sa, že sa vraj do Terézie zaľúbil.

Ale ako spolu súvisia Beethoven, Mártonvásár a Dolná Krupá? Jednoducho. Do majetku rodiny Brunswick patril od 17. storočia aj kaštieľ v Dolnej Krupej, takže Beethoven chodieval aj tam ... a vraj jeho najznámejšie klavírne dielo - Sonátu mesačného svitu, skomponoval práve v kaštieli v Dolnej Krupej.

Vráťme sa však k zámku Mártonvásár. 

V pekne opravenom zámku tak trošičku pripomínajúcom ten Lednický dnes sídli Poľnohospodársky výskumný ústav Maďarskej akadémie vied a v piatich miestnostiach na prízemí je zriadené pamätné múzeum Beethovena. Jeho súčasťou je aj skladateľov klavír a korešpondencia s rodinou hostiteľa.

Vstupné do zámku : 

 • dospelí : 1500 Ft
 • študenti, dôchodcovia : 700 Ft.


kostol v Lébény z doby Arpádovcov


je unikátnou ukážkou románskej architektúry nielen v Maďarsku ale aj v celej strednej Európe. Postavený bol aj s celým kláštorným areálom ešte pred rokom 1208, kedy sem prišli benediktíni do už hotového komplexu. Kláštor s kostolom svätého Jakuba plnil svoju funkciu až do roku 1529, kedy kostol vypálili Turci. Pritom sa zrútili jeho klenby a mal byť rozobratý na stavebný materiál na obnovu opevnenia mesta, avšak robotníci opravujúci opevnenie toto odmietli.

Mnísi zo strachu pred Turkami odišli do kláštora v Pannonhalme a chátrajúci objekt ponechali svojmu osudu. V roku 1631 prevzali kláštor aj s kostolom jezuiti a tí dali kostol prestavať do barokovej podoby. Jezuiti sídlili v kláštore skoro 150 rokov až do rozpadu ich rádu v roku 1773 a kláštor zostal opäť opustený. Rodina Zichy, ktorá sa stala majiteľom kláštorného komplexu zmenila funkciu kostola z kláštorného na farský a naďalej sa využívala len časť kláštora a to ako fara. Ostatné kláštorné budovy chradli a neskôr boli zbúrané. V roku 1841 kostol vyhorel opäť, na čo v rokoch 1862 - 1879 nasledovala veľká obnova kostola, počas ktorej získal svoju pôvodnú románsku podobu. Kostol v Lébény sa vtedy stal prvou zreštaurovanou pamiatkou v krajine.

Kostol prežil prvú aj druhú svetovú vojnu a začiatkom 21. storočia bolo nutné opäť pristúpiť k jeho obnove. Tá sa začala v roku 2011 a ako sa novodobým majstrom vydarila, uvidíte sami.

Poplatok za prehliadku kostola :

 • dospelí : 500 Ft
 • študenti, dôchodcovia : 300 Ft

Poznámka

POLOHA : severozápadné Maďarsko

VZDIALENOSŤ : 205 km od Bratislavy

ČASOVÝ PLÁN : 

7,00 - nástup na Patrónke v Bratislave
7,10 - nástup na Hlavnej stanici v Bratislave
10,00 - 11,30 - prehliadka zámku Nádasdladány

12,30 - 14,00 - osobné voľno v Mártonvásár, možnosť obeda
14,00 - 15,00 - prehliadka zámku Mártonvásár
17,00 - 18,00 - prehliadka gotického kostola v Lébény
19,00 - príchod na Hlavnú stanicu v Bratislave
19,10 - príchod na Patrónku v Bratislave

INÉ PODROBNOSTI : 

 • na výlet si môžete zobrať vášho psa (malé plemeno), no musíte ma o tom dopredu informovať a musím vám to schváliť. Do jedného autobusu je možné vziať maximálne 3 psov. Pes musí spĺňať náležitosti Nariadenia (ES) č. 998/2003 Európskeho Parlamentu a Rady z 26. mája 2003 o veterinárnych požiadavkách uplatniteľných na nekomerčné premiestňovanie spoločenských zvierat (podrobnosti TU). Za to, či pes tieto náležitosti spĺňa alebo nie, ja NEzodpovedám (ani to  nekontrolujem), za to ste zodpovedný vy ako majiteľ psa. Tak isto vy zodpovedáte za všetky škody, ktoré pes na výlete spôsobí.
 • na dopravu využívam služby dopravcov  (súkromníkov, majiteľov autobusov) so skúsenosťami a kvalitnými autobusmi. Samozrejmosťou sú pohodlné, klimatizované autobusy
 • hlavnou činnosťou mojej CA je doprava klientov do cieľa výletu a späť. Nikoho nenútim, aby sa zúčastnil prehliadky hradu či zámku (preto vstupné dopredu neprirátavam k cene za výlet) a tak isto nikoho nenútim, aby si uzatvoril cestovné poistenie (tak isto ani o túto položku cenu výletu nenavyšujem). Malý sprievodca cestovným poistením
 • som osobne prítomná na každom výlete

CA je v prípade potreby oprávnená upraviť časový plán výletu


Odchod : Bratislava (Patrónka) 7:00, Bratislava (Hlavná stanica) 7:10 hod.
Návrat   : na tie isté zastávky do 19,30 hod.

Gotický kostol v Lébény a zámky Nádasdladány a Mártonvásár - opakovanie výletu zo 14.4.2018 (Maďarsko)

Termín  15.04.2018
Cena dopravy  23.00€ / sedadlo
Voľné miesta  27 miestTento výlet je opakovaním sobotňajšieho výletu - jeho popis nájdete tu : 

http://www.jednodenne-vylety.sk/plan-vyletov-kompletna-ponuka-zajazdov-destinacia-Martonvasar#Martonvasar 

Poznámka

POLOHA : severozápadné Maďarsko

VZDIALENOSŤ : 205 km od Bratislavy

ČASOVÝ PLÁN : 

7,00 - nástup v Bratislave pri Istropolise
10,00 - 11,30 - prehliadka zámku Nádasdladány

12,30 - 14,00 - osobné voľno v Mártonvásár, možnosť obeda
14,00 - 15,00 - prehliadka zámku Mártonvásár
17,00 - 18,00 - prehliadka gotického kostola v Lébény
19,10 - príchod k Istropolisu v Bratislave


INÉ PODROBNOSTI : 

 • na výlet si môžete zobrať vášho psa (malé plemeno), no musíte ma o tom dopredu informovať a musím vám to schváliť. Do jedného autobusu je možné vziať maximálne 3 psov. Pes musí spĺňať náležitosti Nariadenia (ES) č. 998/2003 Európskeho Parlamentu a Rady z 26. mája 2003 o veterinárnych požiadavkách uplatniteľných na nekomerčné premiestňovanie spoločenských zvierat (podrobnosti TU). Za to, či pes tieto náležitosti spĺňa alebo nie, ja NEzodpovedám (ani to  nekontrolujem), za to ste zodpovedný vy ako majiteľ psa. Tak isto vy zodpovedáte za všetky škody, ktoré pes na výlete spôsobí.
 • na dopravu využívam služby dopravcov  (súkromníkov, majiteľov autobusov) so skúsenosťami a kvalitnými autobusmi. Samozrejmosťou sú pohodlné, klimatizované autobusy
 • hlavnou činnosťou mojej CA je doprava klientov do cieľa výletu a späť. Nikoho nenútim, aby sa zúčastnil prehliadky hradu či zámku (preto vstupné dopredu neprirátavam k cene za výlet) a tak isto nikoho nenútim, aby si uzatvoril cestovné poistenie (tak isto ani o túto položku cenu výletu nenavyšujem). Malý sprievodca cestovným poistením
 • som osobne prítomná na každom výlete

CA je v prípade potreby oprávnená upraviť časový plán výletu


Odchod : Bratislava (Istropolis) 7:00 hod.
Návrat   : k Istropolisu do 19,30 hod.

Výlet po stopách Slovanov - kostol Margity Antiochijskej v Kopčanoch, Slovanské hradisko v Mikulčiciach, Velehrad, Archeoskanzen Modrá a Živá voda (Slovensko, Česká republika)

Termín  21.04.2018
Cena dopravy  15.00€ / sedadlo
Voľné miesta  0
Výlet je už obsadený...

Poznámka

POLOHA : juhovýchodná Morava 

VZDIALENOSŤ : 142 km od Bratislavy

ČASOVÝ PLÁN : 


8,00 - nástup na Hlavnej stanici v Bratislave
8,10 - nástup na Patrónke v Bratislave
8,30 - nástup v Malackách (Tesco)
9,00 - 9,45 - prehliadka kostola Margity Antiochijskej v Kopčanoch
10,30 - 12,30 - prehliadka bývalého slovanského hradiska v Mikulčiciach
14,00 - 16,00 - osobné voľno v Modrej, možnosť obeda, návštevy Živej vody, alebo návšteva kostola vo Velehrade
16,00 - 17,00 - prehliadka Archeoskanzenu Modrá so sprievodcom
19,00 - príchod do Malaciek (Tesco)
19,20 - príchod na Patrónku v Bratislave
19,30 - príchod na Hlavnú stanicu v Bratislave

INÉ PODROBNOSTI : 

 • na výlet si môžete zobrať vášho psa (malé plemeno), no musíte ma o tom dopredu informovať a musím vám to schváliť. Do jedného autobusu je možné vziať maximálne 3 psov. Pes musí spĺňať náležitosti Nariadenia (ES) č. 998/2003 Európskeho Parlamentu a Rady z 26. mája 2003 o veterinárnych požiadavkách uplatniteľných na nekomerčné premiestňovanie spoločenských zvierat (podrobnosti TU). Za to, či pes tieto náležitosti spĺňa alebo nie, ja NEzodpovedám (ani to  nekontrolujem), za to ste zodpovedný vy ako majiteľ psa. Tak isto vy zodpovedáte za všetky škody, ktoré pes na výlete spôsobí.
 • na dopravu využívam služby dopravcov  (súkromníkov, majiteľov autobusov) so skúsenosťami a kvalitnými autobusmi. Samozrejmosťou sú pohodlné, klimatizované autobusy
 • hlavnou činnosťou mojej CA je doprava klientov do cieľa výletu a späť. Nikoho nenútim, aby sa zúčastnil prehliadky hradu či zámku (preto vstupné dopredu neprirátavam k cene za výlet) a tak isto nikoho nenútim, aby si uzatvoril cestovné poistenie (tak isto ani o túto položku cenu výletu nenavyšujem). Malý sprievodca cestovným poistením
 • som osobne prítomná na každom výlete

CA je v prípade potreby oprávnená upraviť časový plán výletu


Odchod : Bratislava (Hl.stanica) 8:00, Bratislava (Patrónka) 8:10, Malacky (Tesco) 8:30 hod.
Návrat   : na tie isté zastávky do 20,00 hod.

Výlet s témou histórie rodu Low-Beer - židovská časť Boskovíc, veľká a malá vila rodu v Svitávke, vila v Brněnci (Česká republika)

Termín  22.04.2018
Cena dopravy  20.00€ / sedadlo
Voľné miesta  17 miest

Poznámka

POLOHA : stredná Morava 

VZDIALENOSŤ : 173 km od Bratislavy

ČASOVÝ PLÁN : 


7,00 - nástup na Hlavnej stanici v Bratislave
7,10 - nástup na Patrónke v Bratislave
7,30 - nástup v Malackách (Tesco)
9,30 - 11,30 - prehliadka malej a veľkej vily vo Svitávke

12,00 - 14,00 - osobné voľno v Boskoviciach, možnosť návštevy synagógy, možnosť obeda
15,00 - 16,00 - obhliadka vily v Brněnci
18,30 - príchod do Malaciek (Tesco)
18,50 - príchod na Patrónku v Bratislave
19,00 - príchod na Hlavnú stanicu v Bratislave

INÉ PODROBNOSTI : 

 • na výlet si môžete zobrať vášho psa (malé plemeno), no musíte ma o tom dopredu informovať a musím vám to schváliť. Do jedného autobusu je možné vziať maximálne 3 psov. Pes musí spĺňať náležitosti Nariadenia (ES) č. 998/2003 Európskeho Parlamentu a Rady z 26. mája 2003 o veterinárnych požiadavkách uplatniteľných na nekomerčné premiestňovanie spoločenských zvierat (podrobnosti TU). Za to, či pes tieto náležitosti spĺňa alebo nie, ja NEzodpovedám (ani to  nekontrolujem), za to ste zodpovedný vy ako majiteľ psa. Tak isto vy zodpovedáte za všetky škody, ktoré pes na výlete spôsobí.
 • na dopravu využívam služby dopravcov  (súkromníkov, majiteľov autobusov) so skúsenosťami a kvalitnými autobusmi. Samozrejmosťou sú pohodlné, klimatizované autobusy
 • hlavnou činnosťou mojej CA je doprava klientov do cieľa výletu a späť. Nikoho nenútim, aby sa zúčastnil prehliadky hradu či zámku (preto vstupné dopredu neprirátavam k cene za výlet) a tak isto nikoho nenútim, aby si uzatvoril cestovné poistenie (tak isto ani o túto položku cenu výletu nenavyšujem). Malý sprievodca cestovným poistením
 • som osobne prítomná na každom výlete

CA je v prípade potreby oprávnená upraviť časový plán výletu


Odchod : Bratislava (Hl.stanica) 7:00, Bratislava (Patrónka) 7:10, Malacky (Tesco) 7:30 hod.
Návrat   : na tie isté zastávky do 19,30 hod.

Po stopách Slovanov - opakovanie výletu z 21.4.2018 (Slovensko, Česká republika)

Termín  22.04.2018
Cena dopravy  15.00€ / sedadlo
Voľné miesta  36 miest

Poznámka

POLOHA : juhovýchodná Morava 

VZDIALENOSŤ : 142 km od Bratislavy

ČASOVÝ PLÁN : 


8,00 - nástup v Bratislave pri Istropolise
8,20 - zastávka na Patrónke v Bratislave
8,40 - zastávka pri Tescu v Malackách
9,00 - 9,45 - prehliadka kostola Margity Antiochijskej v Kopčanoch
10,30 - 12,30 - prehliadka bývalého slovanského hradiska v Mikulčiciach
14,00 - 16,00 - osobné voľno v Modrej, možnosť obeda, návštevy Živej vody, alebo návšteva kostola vo Velehrade
16,00 - 17,00 - prehliadka Archeoskanzenu Modrá so sprievodcom
18,50 - príchod k Tescu v Malackách
19,10 - príchod na Patrónku v Bratislave
19,30 - príchod k Istropolisu v Bratislave


 

INÉ PODROBNOSTI : 

 • na výlet si môžete zobrať vášho psa (malé plemeno), no musíte ma o tom dopredu informovať a musím vám to schváliť. Do jedného autobusu je možné vziať maximálne 3 psov. Pes musí spĺňať náležitosti Nariadenia (ES) č. 998/2003 Európskeho Parlamentu a Rady z 26. mája 2003 o veterinárnych požiadavkách uplatniteľných na nekomerčné premiestňovanie spoločenských zvierat (podrobnosti TU). Za to, či pes tieto náležitosti spĺňa alebo nie, ja NEzodpovedám (ani to  nekontrolujem), za to ste zodpovedný vy ako majiteľ psa. Tak isto vy zodpovedáte za všetky škody, ktoré pes na výlete spôsobí.
 • na dopravu využívam služby dopravcov  (súkromníkov, majiteľov autobusov) so skúsenosťami a kvalitnými autobusmi. Samozrejmosťou sú pohodlné, klimatizované autobusy
 • hlavnou činnosťou mojej CA je doprava klientov do cieľa výletu a späť. Nikoho nenútim, aby sa zúčastnil prehliadky hradu či zámku (preto vstupné dopredu neprirátavam k cene za výlet) a tak isto nikoho nenútim, aby si uzatvoril cestovné poistenie (tak isto ani o túto položku cenu výletu nenavyšujem). Malý sprievodca cestovným poistením
 • som osobne prítomná na každom výlete

CA je v prípade potreby oprávnená upraviť časový plán výletu


Odchod : Bratislava (Istropolis) 8:00, Bratislava (Patrónka) 8,20, Malacky (Tesco) 8,40 hod.
Návrat   : na tie isté zastávky do 19,30 hod.

Výlet do Litomyšle - prehliadka zámku a retro podujatie Lázně ducha (Česká republika)

Termín  28.04.2018
Cena dopravy  24.00€ / sedadlo
Voľné miesta  28 miestKeďže v Litomyšli nemajú kúpele, spravili si vlastné ... kúpele ducha ... : http://www.lazneducha.cz/ 

Poznámka

POLOHA : severovýchod Česka

VZDIALENOSŤ : 224 km od Bratislavy

ČASOVÝ PLÁN : 


7,00 - nástup na Hlavnej stanici v Bratislave
7,10 - nástup na Patrónke v Bratislave
7,30 - nástup v Malackách (Tesco)
10,30 - 11,30 - prehliadka zámku v Litomyšli

do 16,00 - osobné voľno v Litomyšli, účasť na podujatí Lázně ducha
19,00 - príchod do Malaciek (Tesco)
19,20 - príchod na Patrónku v Bratislave
19,30 - príchod na Hlavnú stanicu v Bratislave

INÉ PODROBNOSTI : 

 • na výlet si môžete zobrať vášho psa (malé plemeno), no musíte ma o tom dopredu informovať a musím vám to schváliť. Do jedného autobusu je možné vziať maximálne 3 psov. Pes musí spĺňať náležitosti Nariadenia (ES) č. 998/2003 Európskeho Parlamentu a Rady z 26. mája 2003 o veterinárnych požiadavkách uplatniteľných na nekomerčné premiestňovanie spoločenských zvierat (podrobnosti TU). Za to, či pes tieto náležitosti spĺňa alebo nie, ja NEzodpovedám (ani to  nekontrolujem), za to ste zodpovedný vy ako majiteľ psa. Tak isto vy zodpovedáte za všetky škody, ktoré pes na výlete spôsobí.
 • na dopravu využívam služby dopravcov  (súkromníkov, majiteľov autobusov) so skúsenosťami a kvalitnými autobusmi. Samozrejmosťou sú pohodlné, klimatizované autobusy
 • hlavnou činnosťou mojej CA je doprava klientov do cieľa výletu a späť. Nikoho nenútim, aby sa zúčastnil prehliadky hradu či zámku (preto vstupné dopredu neprirátavam k cene za výlet) a tak isto nikoho nenútim, aby si uzatvoril cestovné poistenie (tak isto ani o túto položku cenu výletu nenavyšujem). Malý sprievodca cestovným poistením
 • som osobne prítomná na každom výlete

CA je v prípade potreby oprávnená upraviť časový plán výletu


Odchod : Bratislava (Hl.stanica) 7:00, Bratislava (Patrónka) 7:10, Malacky (Tesco) 7:30 hod.
Návrat   : na tie isté zastávky do 20,00 hod.

Rovnaký výlet ako 29.4.2018 - zámok Jaroměřice nad Rokytnou, Ivančice a Dolní Kounice (Česká republika)

Termín  28.04.2018
Cena dopravy  20.00€ / sedadlo
Voľné miesta  36 miest

Poznámka

POLOHA : južná Morava 

VZDIALENOSŤ : 192 km od Bratislavy

ČASOVÝ PLÁN : 


7,00 - nástup v Bratislave pri Istropolise
7,20 - nástup v Bratislave na Patrónke
7,40 - nástup v Malackách pri Tescu
10,00 - 11,30 - prehliadka zámku v Jaroměřiciach nad Rokytnou
12,30 - 14,30 - osobné voľno v Ivančiciach, možná návšteva múzea Muchu, Menšíka, možnosť obeda
15,00 - 17,00 - prehliadka synagógy a kláštora v Dolních Kouniciach
18,20 - príchod do Malaciek k Tescu
18,40 - príchod na Patrónku v Bratislave
19,00 - príchod k Istropolisu v Bratislave

INÉ PODROBNOSTI : 

 • na výlet si môžete zobrať vášho psa (malé plemeno), no musíte ma o tom dopredu informovať a musím vám to schváliť. Do jedného autobusu je možné vziať maximálne 3 psov. Pes musí spĺňať náležitosti Nariadenia (ES) č. 998/2003 Európskeho Parlamentu a Rady z 26. mája 2003 o veterinárnych požiadavkách uplatniteľných na nekomerčné premiestňovanie spoločenských zvierat (podrobnosti TU). Za to, či pes tieto náležitosti spĺňa alebo nie, ja NEzodpovedám (ani to  nekontrolujem), za to ste zodpovedný vy ako majiteľ psa. Tak isto vy zodpovedáte za všetky škody, ktoré pes na výlete spôsobí.
 • na dopravu využívam služby dopravcov  (súkromníkov, majiteľov autobusov) so skúsenosťami a kvalitnými autobusmi. Samozrejmosťou sú pohodlné, klimatizované autobusy
 • hlavnou činnosťou mojej CA je doprava klientov do cieľa výletu a späť. Nikoho nenútim, aby sa zúčastnil prehliadky hradu či zámku (preto vstupné dopredu neprirátavam k cene za výlet) a tak isto nikoho nenútim, aby si uzatvoril cestovné poistenie (tak isto ani o túto položku cenu výletu nenavyšujem). Malý sprievodca cestovným poistením
 • som osobne prítomná na každom výlete

CA je v prípade potreby oprávnená upraviť časový plán výletu


Odchod : Bratislava (Istropolis) 7:00, Bratislava (Patrónka) 7:20, Malacky (Tesco) 7:40 hod.
Návrat   : na tie isté zastávky do 19,00 hod.

Výlet na koniec apríla - zámok Jaroměřice nad Rokytnou, Múzeum A. Muchu a V. Menšíka v Ivančiciach a najstaršia synagóga na Morave v Dolnych Kouniciach (Česká republika)

Termín  29.04.2018
Cena dopravy  20.00€ / sedadlo
Voľné miesta  0
Výlet je už obsadený...

Poznámka

POLOHA : južná Morava 

VZDIALENOSŤ : 192 km od Bratislavy

ČASOVÝ PLÁN : 


7,00 - nástup na Hlavnej stanici v Bratislave
7,10 - nástup na Patrónke v Bratislave
7,30 - nástup v Malackách (Tesco)
10,00 - 11,30 - prehliadka zámku v Jaroměřiciach nad Rokytnou

12,30 - 14,30 - osobné voľno v Ivančiciach, možná návšteva múzea Muchu, Menšíka, možnosť obeda
15,00 - 17,00 - prehliadka synagógy a kláštora v Dolních Kouniciach
18,30 - príchod do Malaciek (Tesco)
18,50 - príchod na Patrónku v Bratislave
19,00 - príchod na Hlavnú stanicu v Bratislave

INÉ PODROBNOSTI : 

 • na výlet si môžete zobrať vášho psa (malé plemeno), no musíte ma o tom dopredu informovať a musím vám to schváliť. Do jedného autobusu je možné vziať maximálne 3 psov. Pes musí spĺňať náležitosti Nariadenia (ES) č. 998/2003 Európskeho Parlamentu a Rady z 26. mája 2003 o veterinárnych požiadavkách uplatniteľných na nekomerčné premiestňovanie spoločenských zvierat (podrobnosti TU). Za to, či pes tieto náležitosti spĺňa alebo nie, ja NEzodpovedám (ani to  nekontrolujem), za to ste zodpovedný vy ako majiteľ psa. Tak isto vy zodpovedáte za všetky škody, ktoré pes na výlete spôsobí.
 • na dopravu využívam služby dopravcov  (súkromníkov, majiteľov autobusov) so skúsenosťami a kvalitnými autobusmi. Samozrejmosťou sú pohodlné, klimatizované autobusy
 • hlavnou činnosťou mojej CA je doprava klientov do cieľa výletu a späť. Nikoho nenútim, aby sa zúčastnil prehliadky hradu či zámku (preto vstupné dopredu neprirátavam k cene za výlet) a tak isto nikoho nenútim, aby si uzatvoril cestovné poistenie (tak isto ani o túto položku cenu výletu nenavyšujem). Malý sprievodca cestovným poistením
 • som osobne prítomná na každom výlete

CA je v prípade potreby oprávnená upraviť časový plán výletu


Odchod : Bratislava (Hl.stanica) 7:00, Bratislava (Patrónka) 7:10, Malacky (Tesco) 7:30 hod.
Návrat   : na tie isté zastávky do 19,00 hod.

Stavanie Mája vo Valašskom múzeu v prírode v Rožnove pod Radhoštěm a Jurkovičove chaty Maměnka a Libušín (Česká republika)

Termín  01.05.2018
Cena dopravy  25.00€ / sedadlo
Voľné miesta  33 miest

http://www.vylety-zabava.cz/tipy-na-vylet/beskydy/621-prochazka-z-pusteven-na-radegast-a-radhost

Poznámka

POLOHA : severovýchodná Morava

VZDIALENOSŤ : 233 km od Bratislavy

ČASOVÝ PLÁN : 

7,00 - nástup na Patrónke v Bratislave
7,10 - nástup na Hlavnej stanici v Bratislave
11,00 - 13,00 - pobyt v okolí turistických chát Libušín a Maměnka, možný individuálny výlet k soche Radegasta, možnosť výletu lanovkou, možnosť obeda

13,30 - 15,00 - účasť na kultúrnom programe v skanzene v Rožnove pod Radhoštěm
15,00 - 16,00 - prehliadka skanzenu so sprievodcom
19,30 - príchod na Hlavnú stanicu v Bratislave
19,40 - príchod na Patrónku v Bratislave

INÉ PODROBNOSTI : 

 • na výlet si môžete zobrať vášho psa (malé plemeno), no musíte ma o tom dopredu informovať a musím vám to schváliť. Do jedného autobusu je možné vziať maximálne 3 psov. Pes musí spĺňať náležitosti Nariadenia (ES) č. 998/2003 Európskeho Parlamentu a Rady z 26. mája 2003 o veterinárnych požiadavkách uplatniteľných na nekomerčné premiestňovanie spoločenských zvierat (podrobnosti TU). Za to, či pes tieto náležitosti spĺňa alebo nie, ja NEzodpovedám (ani to  nekontrolujem), za to ste zodpovedný vy ako majiteľ psa. Tak isto vy zodpovedáte za všetky škody, ktoré pes na výlete spôsobí.
 • na dopravu využívam služby dopravcov  (súkromníkov, majiteľov autobusov) so skúsenosťami a kvalitnými autobusmi. Samozrejmosťou sú pohodlné, klimatizované autobusy
 • hlavnou činnosťou mojej CA je doprava klientov do cieľa výletu a späť. Nikoho nenútim, aby sa zúčastnil prehliadky hradu či zámku (preto vstupné dopredu neprirátavam k cene za výlet) a tak isto nikoho nenútim, aby si uzatvoril cestovné poistenie (tak isto ani o túto položku cenu výletu nenavyšujem). Malý sprievodca cestovným poistením
 • som osobne prítomná na každom výlete

CA je v prípade potreby oprávnená upraviť časový plán výletu


Odchod : Bratislava (Patrónka) 7:00, Bratislava (Hlavná stanica) 7:10 hod.
Návrat   : na tie isté zastávky do 20,00 hod.

Zájazd na tri dni - Chodník korunami stromov v Bachledovej doline, dva liptovské kostoly, plavba po Dunajci, Červený kláštor a Stará Ľubovňa (Slovensko)

Termín  05.05.2018
Cena dopravy  120.00€ / sedadlo
Voľné miesta  0
Výlet je už obsadený...

A je to tu !

Chodník korunami stromov konečne aj u nás! Trvalo to síce dosť dlho, pretože niečo podobné je u našich západných susedov už dávnejšie, ale máme ho! V Českej republike majú takéto atrakcie už tri. Prvou bola Stezka korunami stromů pri Lipne, po ktorej návštevníci chodia už od júla 2012. Po nej nasledovala Stezka v oblacích (Dolní Morava, december 2015) a v lete 2017 k týmto dvom pribudla ešte Stezka korunami stromů Krkonoše. Aj ten náš Chodník korunami stromov v Bachledovej doline bol plánovaný na leto 2017, avšak nakoniec ho verejnosti sprístupnili až 30.9.2017.

Chodnik korunami stromov v Bachledovej doline - Slovensko - CK zajazd-poznavaci.skUž podľa webovej stránky je vidno, že autorom aj realizátorom Stezky korunami stromů na Lipne, Stezky korunami stromů Krkonoše a aj nášho Chodníka korunami stromov je tá istá, nemecká spoločnosť. Všetky tieto chodníky majú podobnú, dreveno-kovovú konštrukciu a ich úlohou je priblížiť návštevníkom život v korunách stromov a poskytnúť im z vyhliadkovej veže pohľady na krásy okolitej prírody. U nás bola za miesto realizácie vybratá Bachledova dolina Pieninského národného parku (pri Ždiari).

No a keďže bola okolo otvorenia tejto atrakcie veľká sláva, zaradila som jej návštevu do plánu mojich zájazdov. Pripojila som Starú Ľubovňu s jej hradomminerálkou aj skanzenom a nevynechala som ani plavbu na plti po Dunajci s návštevou Múzea Červený kláštor.

Tak poďme na plán zájazdu :

Prvou zastávkou na našom putovaní malo byť Múzeum Červený kláštor. To je však od Bratislavy tak ďaleko (alebo Bratislava od neho? :-)), že by sme pri priamej ceste tam museli mať jednu minimálne 30 minútovú prestávku. Prečo však zbytočne márniť čas niekde na parkovisku, zastavíme sa po ceste radšej pri dvoch zaujímavých liptovských kostoloch. 

Archa Locus

kostol Dvoch Srdc - Archa Locus Liptovske Sliace - Cestovná agentúra jednodenne-vylety.sk

Necelých 10 km západne od vodného diela Liptovská Mara je obec s ani nie 4000 obyvateľmi. Tá obec sa volá Liptovské Sliače a je v nej veľmi zaujímavý, novodobý kostol. Oficiálne sa volá kostol Dvoch sŕdc a ešte presnejšie kostol Najsvätejšieho srdca Ježišovho a Nepoškvrneného srdca Panny Márie. Svojim tvarom však pripomína archu a tak ho volajú aj Sliačanská archa.

Základný kameň kostola posvätil v roku 1995 pápež Ján Pavol II, výstavba bola ukončená v roku 2000. Kostol je zaujímavý nielen svojim výzorom, ale aj tým, že statik a architekti sa nechali inšpirovať návrhmi a nápadmi výtvarníkov zo Slovenska, Českej republiky, Francúzska, Maďarska a Poľska. Tí potom vyzdobili interiér aj exteriér kostola, čím vzniklo pozoruhodné umelecké dielo. Dúfam, že vás archa osloví.

Opevnený kostol svätého Matúša

portal v kostole svateho Matusa - Partizanska Lupca - Cestovná agentúra jednodenne-vylety.sk

stojí hneď "za rohom", v susednej obci Patrizánska Ľupča. Je to ranogotická stavba postavená niekedy v druhej polovici 13. storočia a aj keď bol kostol za tie roky mnohokrát opravovaný, verím, že sa v ňom prenesiete o celých 700 rokov naspäť. Zachovali sa tu nielen gotické, ale aj neskororománske prvky (južný portál), gotiku tu prezentujú rebrové klenby či okná s kamennou kružbou. 

Tunajší gotický oltár svätého Stanislava z roku 1459 je dnes v zbierkach Slovenskej národnej galérie v Bratislave a jedna z tabuľových malieb je umiestnená v múzeu krásnych umení v Budapešti.

Do kostolov sa vstupné neplatí, môžete tam nechať dobrovoľný príspevok.

Múzeum Červený kláštor


vzniklo na mieste niekdajšieho Kláštora kartuziánov, mníšskeho rádu pochádzajúceho z Francúzska (to by mala byť pravda, lebo existuje Kartúzska mačka a keďže sme jednu takú kedysi mali, tak viem, že táto mačka pochádza z Francúzska a meno jej dali kartúzski mnísi z kláštora La grande Chartreuse, ktorí tieto jedinečné mačky s modrou srsťou chovali už v 14. storočí pre ich pokojnú a tichú povahu). Vráťme sa však od mačiek k mníchom. Tí tu pôsobili tak isto od 14. storočia, presnejšie od roku 1319, kedy im tu Magister Kokoš Berzeviczy daroval pozemky na výstavbu v poradí druhého kláštora na Spiši

Kartuziáni sú dodnes jedným z mála rádov  rímsko-katolíckej cirkvi, ktorý dôsledne dodržiava zásady svojich zakladateľov a kladie dôraz hlavne na štúdium kníh, ich prepisovanie, výzdobu a viazanie, keďže je tento rád povinný dodržiavať mlčanlivosť.

Rozkvet tunajšieho kláštora prerušili husitské vojny a neskoršia reformácia. Kláštor postupne prichádzal o majetky ale aj o jednotlivých mníchov, ktorí hľadali prístrešie v podobných kláštoroch v pokojnejších lokalitách. Nakoniec bol kláštor v roku 1563 zrušený a smrťou posledného mnícha - priora, kláštor zanikol úplne.

Po kartuziánoch sa v kláštore usídlili kamalduli, ale to až v roku 1711. Aj tí dodržiavali prísne regule, ale sa venovali hospodárstvu, včelárstvu, pestovaniu kultúrnych plodín, liečivých bylín a stromov. Kláštor postupne zrenovovali a prestavali v barokovom štýle, čím dostal podobu, v akej ho poznáme dnes.

Ani kamaldulom ale nebolo dopriate zostať v kláštore dlho. V roku 1782 im ho totižto Jozef II. vrámci svojich "Jozefínskych reforiem" zrušil. Cisársky dekrét bol v Červenom kláštore čítaný posledným 17-tim rehoľníkom 24. apríla 1782. A tu niekde sa začína dej filmu "Legenda o lietajúcom Cypriánovi", filmu o miestnom mníchovi, ktorý si vraj vyrobil krídla a spúšťal sa z neďalekých vrchov. 

My si kláštor prezrieme so sprievodcom a nastúpime na plte, ktoré na nás budú čakať len pár metrov od kláštora. Tými sa potom odvezieme až k hotelu.

Vstupné do Múzea Červený kláštor :

 • dospelí : 3€
 • dôchodcovia : 2€
 • študenti, ZŤP : 1€


Poplatok za plavbu plťou : 10€ jednotne

Kúsok Poľska


Keď už budeme v týchto končinách, bola by škoda "nepreskočiť" cez štátnu hranicu, ktorá vedie stredom rieky Dunajec a nenavštíviť hrad s rovnakým názvom na poľskej strane. Stredoveký hrad Dunajec alebo po poľsky, zamek Niedzica, bol postavený na strmej skale vyčnievajúcej 75 m nad hladinu rieky Dunajec. V roku 1997 však na Dunajci postavili 56 m vysokú priehradu, čím bolo okolie skaly zaplavené vodou a z hradu sa stal hrad vodný. Je naň preto z diaľky pekný pohľad, ale zaujímavé je aj to, že tento hrad, ktorý bol naposledy opravovaný v roku 1610 sa zachoval skoro neporušený. My sa na ňom zdržíme si 2 hodiny a potom budeme pokračovať do Starej Ľubovne.

Vstupné do hradu Niedzica (vstupné do hradu budem vyberať v €) :

 • dospelí : 14 zl = 3,50€
 • dôchodcovia, študenti, ZŤP : 12 zl = 3€


Stará Ľubovňa 


V Starej Ľubovni nás čaká ešte jeden hrad a okrem neho pekný skanzen. Po príchode do areálu rozloženého kúsok severne od Starej Ľubovne  bude čas na obed, aj na prehliadku Národopisenj expozície - skanzenu a aj na prehliadku hradu. Každý si prezrie to, o čo bude mať záujem. Potom sa všetci stretneme pri autobuse a ubytujeme sa v hoteli v blízkosti Starej Ľubovne, v zalesnenej časti. Tu si budete môcť užiť prechádzky v lese, alebo si nabrať liečivú minerálnu vodu z miestnych prameňov.

Lubovniansky hrad a skanzen v Starej Lubovni - CK zajazd-poznavaci.skVstupné na hrad Ľubovňa : 

 • dospelí : 5€
 • dôchodcovia : 3,50€
 • študenti : 2,50€

Vstupné do Národopisnej expozície v prírode - skanzenu :

 • dospelí: 2 €
 • dôchodcovia : 1,50€
 • študenti : 1€

Kombinované vstupné (hrad + skanzen) :

 • dospelí: 6 €
 • dôchodcovia : 4,50€
 • študenti : 3€


Ľubovnianka


je názov minerálky, ktorá má vraj viac magnézia ako samotná "Magnesia". O tom, čo minerálna voda Ľubovnianka obsahuje a na čo je dobrá sa dozviete na prehliadke jednej prevádzky, kde sa táto voda plní do fliaš. Na prehliadku nás pozvala samotná majiteľka prevádzky a my sa za ňou a "jej" minerálkou vyberieme na tretí deň zájazdu, v pondelok po raňajkách. Dopredu upozorňujem, že vzhľadom k tomu, že na ďalší deň, v utorok, je štátny sviatok, je možné, že prevádzka bude bez zamestnancov. No aj tak si o Ľubovnianke niečo povieme.

Chodník korunami stromov


Poslednou zastávkou na našom putovaní bude Chodník korunami stromov v Bachledovej doline. Dala som ho nakoniec naschvál, aby ste si mohli zájazd "uzavrieť" posledným pohľadom na miesta, kde ste včera a predvčerom pobývali. Predpokladám, že už viete, ako taký Chodník korunami vyzerá a na niečom podobnom ste možno už aj boli. My sa k samotnému chodníku vyvezieme lanovkou, tí zdatnejší si budú môcť k nemu spraviť malú turistickú vychádzku. Pri chodníku bude rozchod, pri autobuse sa potom zídeme o 14-tej hodine a poberieme sa naspäť do Bratislavy. 

Vstupné na Chodník korunami stromov :

 • dospelí : 8€ + 7€ lanovka obojsmerne
 • deti, študenti, dôchodcovia, ZŤP, ZŤP/S : 6,50€ + 5,50€ lanovka obojsmerne

V cene zájazdu (120€) sú zahrnuté :


V cene zájazdu nie sú zahrnuté :


zájazd sa uskutoční pri minimálnom počte 40 prihlásených 

Poznámka

POLOHA : severné Slovensko

VZDIALENOSŤ : 403 km od Bratislavy

ČASOVÝ PLÁN : 

sobota :

6,00 - odchod z Bratislavy z Patrónky
6,10 - zastávka na Hlavnej stanici v Bratislave
10,00 - 12,00 - prehliadka dvoch liptovskych kostolov
14,30 - 16,00 - neskorý obed pri Múzeu Červený kláštor
16,00 - 17,00 - prehliadka Múzea Červený kláštor
17,00 - 18,30 - plavba plťami po Dunajci k hotelu
od 19,00 - ubytovanie, možná večera, vlastný program, nocľah


nedeľa :

do 8,00 - raňajky, odchod z hotela
9,00 - 11,00 - prehliadka hradu v poľskej Niedzici
12,30 - 16,00 - príchod do Starej Ľubovne, možný obed v Ľubovnianskom skanzene, prehliadka skanzenu, možná prehliadka Ľubovnianskeho hradu
po 16,00 - ubytovanie v horskom hoteli, osobné voľno, oddych, prechádzky


pondelok :

do 8,00 - raňajky v hoteli, odchod z hotela
8,00 - 9,00 - prehliadka prevádzky na stáčanie minerálnej vody Ľubovnianka
10,00 - 14,00 - pobyt na Chodníku korunami stromov, možný obed
20,00 - príchod na Hlavnú stanicu v Bratislave
20,10 - príchod na Patrónku v Bratislave


INÉ PODROBNOSTI : 

 • na dopravu využívam služby dopravcov  (súkromníkov, majiteľov autobusov) so skúsenosťami a kvalitnými autobusmi. Samozrejmosťou sú pohodlné, klimatizované autobusy (MAN, 49 miest na sedenie, klíma, WC, bezpečnostné pásy, chladnička, TV, rádio)
 • hlavnou činnosťou mojej CK je doprava klientov do cieľa zájazdu a späť. Nikoho nenútim, aby sa zúčastnil prehliadky hradu či zámku (preto vstupné dopredu neprirátavam k cene za výlet) a tak isto nikoho nenútim, aby si uzatvoril cestovné poistenie (tak isto ani o túto položku cenu výletu nenavyšujem). Podrobnosti o poistení nájdete v časti Poistenie.
 • na výlet si môžete zobrať vášho psa (malé plemeno), no musíte ma o tom dopredu informovať a musím vám to schváliť. Do jedného autobusu je možné vziať maximálne 3 psov. Pes musí spĺňať náležitosti Nariadenia (ES) č. 998/2003 Európskeho Parlamentu a Rady z 26. mája 2003 o veterinárnych požiadavkách uplatniteľných na nekomerčné premiestňovanie spoločenských zvierat (podrobnosti TU). Za to, či pes tieto náležitosti spĺňa alebo nie, ja NEzodpovedám (ani to  nekontrolujem), za to ste zodpovedný vy ako majiteľ psa. Tak isto vy zodpovedáte za všetky škody, ktoré pes na výlete spôsobí.
 • na zájazde je vždy prítomná zodpovedná zástupkyňa CK zajazd-poznavaci.sk (Gabriela Murínová)

 • STORNOPODMIENKY : 

  Tak ako u všetkých CK, aj u mňa platia zmluvné pokuty (stornopoplatky). Ak sa zo zájazdu odhlásite

  •  30 a viac dní pred termínom konania zájazdu, máte nárok na vrátenie celej platby za zájazd, ak
  •  od 7 do 30 dní pred termínom konania zájazdu, máte nárok na vrátenie 50% z platby za zájazd.
  •  Ak sa zo zájazdu odhlásite do 7 dní od termínu jeho konania , nemáte nárok na vrátenie platby za zájazd.


Odchod : Bratislava (Patrónka) 6:00, Bratislava (Hlavná stanica) 6:10 hod.
Návrat   : na tie isté zastávky do 21,00 hod.

Výlet na víkend - hrad Strečno, splav Váhu plťami pod Strečnom a kaštieľ v Bytči (Slovensko)

Termín  12.05.2018
Cena dopravy  24.00€ / sedadlo
Voľné miesta  0
Výlet je už obsadený...


Poznámka

POLOHA : severozápadné Slovensko

VZDIALENOSŤ : 182 km od Bratislavy

ČASOVÝ PLÁN : 

7,00 - nástup na Patrónke v Bratislave
7,10 - nástup na Hlavnej stanici v Bratislave
10,00 - 13,00 - prehliadka Sobášneho paláca a zámku v Bytči so sprievodcom, možný obed

14,00 - 15,30 - plavba plťou k hradu Strečno
16,00 - 17,30 - prehliadka hradu Strečno so sprievodcom
20,30 - príchod na Hlavnú stanicu v Bratislave
20,40 - príchod na Patrónku v Bratislave

INÉ PODROBNOSTI : 

 • na výlet si môžete zobrať vášho psa (malé plemeno), no musíte ma o tom dopredu informovať a musím vám to schváliť. Do jedného autobusu je možné vziať maximálne 3 psov. Pes musí spĺňať náležitosti Nariadenia (ES) č. 998/2003 Európskeho Parlamentu a Rady z 26. mája 2003 o veterinárnych požiadavkách uplatniteľných na nekomerčné premiestňovanie spoločenských zvierat (podrobnosti TU). Za to, či pes tieto náležitosti spĺňa alebo nie, ja NEzodpovedám (ani to  nekontrolujem), za to ste zodpovedný vy ako majiteľ psa. Tak isto vy zodpovedáte za všetky škody, ktoré pes na výlete spôsobí.
 • na dopravu využívam služby dopravcov  (súkromníkov, majiteľov autobusov) so skúsenosťami a kvalitnými autobusmi. Samozrejmosťou sú pohodlné, klimatizované autobusy
 • hlavnou činnosťou mojej CA je doprava klientov do cieľa výletu a späť. Nikoho nenútim, aby sa zúčastnil prehliadky hradu či zámku (preto vstupné dopredu neprirátavam k cene za výlet) a tak isto nikoho nenútim, aby si uzatvoril cestovné poistenie (tak isto ani o túto položku cenu výletu nenavyšujem). Malý sprievodca cestovným poistením
 • som osobne prítomná na každom výlete

CA je v prípade potreby oprávnená upraviť časový plán výletu


Odchod : Bratislava (Patrónka) 7:00, Bratislava (Hlavná stanica) 7:10 hod.
Návrat   : na tie isté zastávky do 21,00 hod.

Opakovanie zájazdu do Bachledovej doliny a Múzea Červený kláštor (Slovensko)

Termín  12.05.2018
Cena dopravy  120.00€ / sedadlo
Voľné miesta  0
Výlet je už obsadený...

Pre veľký záujem

som pre vás do programu zaradila opakovanie zájazdu do Múzea Červený kláštor aj na Chodník korunami stromov v Bachledovej doline. Zájazd bude presne taký ako ten pôvodný v termíne 5. - 7.5.2018. Aj ubytovanie, časový plán a náplň zájazdu budú také isté. Len na zájazd s vami nepôjdem ja, ale jedna veľmi šikovná sprievodkyňa. 

Keďže je popis zájazdu už spracovaný v inom termíne, prečítať si ho môžete tam. Nech sa páči, kliknite na tento odkaz : https://www.zajazd-poznavaci.sk/ponuka-zajazdov-plan-zajazdu-destinacia-Bachledova-dolina#Bachledova-dolina 

Poznámka

POLOHA : severné Slovensko

VZDIALENOSŤ : 403 km od Bratislavy

ČASOVÝ PLÁN : 

sobota :

6,00 - odchod od Istropolisu v Bratislave
10,00 - 12,00 - prehliadka dvoch liptovskych kostolov
14,30 - 16,00 - neskorý obed pri Múzeu Červený kláštor
16,00 - 17,00 - prehliadka Múzea Červený kláštor
17,00 - 18,30 - plavba plťami po Dunajci k hotelu
od 19,00 - ubytovanie, možná večera, vlastný program, nocľah


nedeľa :

do 8,00 - raňajky, odchod z hotela
9,00 - 11,00 - prehliadka hradu v poľskej Niedzici
12,30 - 16,00 - príchod do Starej Ľubovne, možný obed v Ľubovnianskom skanzene, prehliadka skanzenu, možná prehliadka Ľubovnianskeho hradu
po 16,00 - ubytovanie v horskom hoteli, osobné voľno, oddych, prechádzky


pondelok :

do 8,00 - raňajky v hoteli, odchod z hotela
8,00 - 9,00 - prehliadka prevádzky na stáčanie minerálnej vody Ľubovnianka
10,00 - 14,00 - pobyt na Chodníku korunami stromov, možný obed
20,10 - príchod k Istropolisu v Bratislave


INÉ PODROBNOSTI : 

 • na dopravu využívam služby dopravcov  (súkromníkov, majiteľov autobusov) so skúsenosťami a kvalitnými autobusmi. Samozrejmosťou sú pohodlné, klimatizované autobusy (MAN, 49 miest na sedenie, klíma, WC, bezpečnostné pásy, chladnička, TV, rádio)
 • hlavnou činnosťou mojej CK je doprava klientov do cieľa zájazdu a späť. Nikoho nenútim, aby sa zúčastnil prehliadky hradu či zámku (preto vstupné dopredu neprirátavam k cene za výlet) a tak isto nikoho nenútim, aby si uzatvoril cestovné poistenie (tak isto ani o túto položku cenu výletu nenavyšujem). Podrobnosti o poistení nájdete v časti Poistenie.
 • na výlet si môžete zobrať vášho psa (malé plemeno), no musíte ma o tom dopredu informovať a musím vám to schváliť. Do jedného autobusu je možné vziať maximálne 3 psov. Pes musí spĺňať náležitosti Nariadenia (ES) č. 998/2003 Európskeho Parlamentu a Rady z 26. mája 2003 o veterinárnych požiadavkách uplatniteľných na nekomerčné premiestňovanie spoločenských zvierat (podrobnosti TU). Za to, či pes tieto náležitosti spĺňa alebo nie, ja NEzodpovedám (ani to  nekontrolujem), za to ste zodpovedný vy ako majiteľ psa. Tak isto vy zodpovedáte za všetky škody, ktoré pes na výlete spôsobí.
 • na zájazde je vždy prítomná zodpovedná zástupkyňa CK zajazd-poznavaci.sk (Gabriela Murínová)

 • STORNOPODMIENKY : 

  Tak ako u všetkých CK, aj u mňa platia zmluvné pokuty (stornopoplatky). Ak sa zo zájazdu odhlásite

  •  30 a viac dní pred termínom konania zájazdu, máte nárok na vrátenie celej platby za zájazd, ak
  •  od 7 do 30 dní pred termínom konania zájazdu, máte nárok na vrátenie 50% z platby za zájazd.
  •  Ak sa zo zájazdu odhlásite do 7 dní od termínu jeho konania , nemáte nárok na vrátenie platby za zájazd.

Odchod : Bratislava (Istropolis) 6:00 hod.
Návrat   : k Istropolisu do 20,10 hod.

Výlet na májovú nedeľu - Slovenské poľnohospodárske múzeum v Nitre, slávna oponická knižnica a Zubria obora v Topoľčiankach (Slovensko)

Termín  13.05.2018
Cena dopravy  17.00€ / sedadlo
Voľné miesta  38 miest

Poznámka

POLOHA : juhozápadné Slovensko

VZDIALENOSŤ : 123 km od Bratislavy

ČASOVÝ PLÁN : 

7,30 - nástup na Patrónke v Bratislave
7,40 - nástup na Hlavnej stanici v Bratislave
9,00 - 11,30 - prehliadka Poľnohospodárskeho múzea v Nitre so sprievodcom
do 13,00 - možnosť obeda v blízkom nákupnom centre
14,00 - 15,30 - účasť na kŕmení zubrov v Topoľčiankach
16,30 - 18,00 - prehliadka knižnice v Oponiciach a rodinnej hrobky rodu Apponyi
20,00 - príchod na Hlavnú stanicu v Bratislave
20,10 - príchod na Patrónku v Bratislave

INÉ PODROBNOSTI : 

 • na výlet si môžete zobrať vášho psa (malé plemeno), no musíte ma o tom dopredu informovať a musím vám to schváliť. Do jedného autobusu je možné vziať maximálne 3 psov. Pes musí spĺňať náležitosti Nariadenia (ES) č. 998/2003 Európskeho Parlamentu a Rady z 26. mája 2003 o veterinárnych požiadavkách uplatniteľných na nekomerčné premiestňovanie spoločenských zvierat (podrobnosti TU). Za to, či pes tieto náležitosti spĺňa alebo nie, ja NEzodpovedám (ani to  nekontrolujem), za to ste zodpovedný vy ako majiteľ psa. Tak isto vy zodpovedáte za všetky škody, ktoré pes na výlete spôsobí.
 • na dopravu využívam služby dopravcov  (súkromníkov, majiteľov autobusov) so skúsenosťami a kvalitnými autobusmi. Samozrejmosťou sú pohodlné, klimatizované autobusy
 • hlavnou činnosťou mojej CA je doprava klientov do cieľa výletu a späť. Nikoho nenútim, aby sa zúčastnil prehliadky hradu či zámku (preto vstupné dopredu neprirátavam k cene za výlet) a tak isto nikoho nenútim, aby si uzatvoril cestovné poistenie (tak isto ani o túto položku cenu výletu nenavyšujem). Malý sprievodca cestovným poistením
 • som osobne prítomná na každom výlete

CA je v prípade potreby oprávnená upraviť časový plán výletu


Odchod : Bratislava (Patrónka) 7:30, Bratislava (Hlavná stanica) 7:40 hod.
Návrat   : na tie isté zastávky do 20,00 hod.

Zájazd do Slovinska za pokladmi UNESCA a taliansky Terst (Slovinsko, Taliansko)

Termín  18.05.2018
Cena dopravy  238.00€ / sedadlo
Voľné miesta  24 miest

Ponuka z iného súdka

Viete, že mojou prioritou sú "jednodňovky" a maximálne pár predĺžených víkendov do susednej Českej republiky či Maďarska. Mám však pre vás ponuku od jednej pani sprievodkyne na trošku vzdialenejšie miesta. Je to poznávací zájazd do Slovinska a Talianska. Ja som tam nikdy nebola, na ten zájazd s vami ísť nemôžem, lebo som v Kukse, ale ide s vami autorka toho zájazdu aj nižšie uvedeného popisu zájazdu, sprievodkyňa, pani Roháčová, ktorá roky žila v Slovinsku a dobre to tam pozná. Objednávať na zájazd sa môžete cez túto stránku, ale všetky otázky ohľadne podrobností zájazdu adresujte na mail sprievodkyne : kvetarohac@yahoo.com.

Uzávierka zájazdu je 2.4.2018 !!!


Plán zájazdu : 


1.deň, piatok: 

Odchod o 7:00 z Bratislavy od Istropolisu. Cesta na juh cez Rakúsko. Poludnie už strávime v najstaršom meste Slovinska – v Ptuji (UNESCO). Cez antické rímske mesto „Petovium“ na rieke Dráva prechádzala stará obchodná Jantárová cesta od Baltu cez Bratislavu až na severný Jadran.

pohlad na slovinske mesto Ptuj - Cestovna kancelaria zajazd-poznavaci.skNavštívime hrad z 12. storočia, uličky a námestia starého historického centra -Minoritské námestie s Drávskym stĺpom, kostol sv. Juraja atď. Presun autobusom na Ptujsku Goru, jedno z najznámejších pútnických miest Slovinska ležiacom v tradičnom vinárskom regióne Haloze. V prípade, že sa nám zvýši čas krátka zastávka v malom skanzene Rogatec  a presun do hlavného mesta Slovinska Ľubľany, ubytovanie, večer voľný program.

Vstupné na hrad :

 • dospelí : 6€
 • dôchodcovia : 5€
 • študenti : 3€  


2. deň, sobota: 

Po raňajkách, prehliadka Ľubľany, plavba po rieke Ľublanici v tradičnej loďke, prehliadka mesta architekta Plečnika (autora úpravy pražských Hradčian), Prešernovo námestie, Františkánsky kostol, slávne „Tromostovje“,Cankarjevo nábrežie, Magistrát, Robbova fontána 3 slovinských riek, Ribje námestie, Obuvnícky most, Dračí most a iné. A opäť  narazíme na antický základ z čias Ríma, keď mesto nieslo meno Emona. V popoludňajších hodinách návšteva prekrásne udržiavaného Arboréta vo Volčjom Potoku,  nocľah opäť v Ľubľane, večer voľný program.

Plavba loďou po Ljubljanici : 10€ jednotne

Vstupné do arboréta : 6,50€ jednotne


3. deň, nedeľa: 

vystupenie lipicanov v Lipici - Cestovna kancelaria zajazd-poznavaci.skPo raňajkách presun do unikátnych Škocjanských jaskýň, ktoré sú od r. 1986 na zozname svetového dedičstva UNESCO s najväčším podzemným kaňonom na svete vytvoreným riekou Reka. Potom bude nasledovať návšteva svetoznámeho žrebčinca Lipica, založeného roku 1580 za účelom chovu koní pre Španielsku jazdeckú školu vo Viedni. Na rozlohe cca 3000 ha tu žije viac ako 200 ušľachtilých bielych koní. Nenecháme si ujsť ani unikátnu drezúru, ktorá sa tu dá vidieť len v utorky, piatky a nedele. Presun do talianskeho Terstu, ubytovanie.

Vstupné do jaskýň :

 • dospelí : 16€
 • dôchodcovia, študenti : 12€


Prehliadka žrebčína Lipica vrátane drezúry :

 • dospelí, dôchodcovia : 23€
 • študenti : 18€ 4. deň, pondelok: 

Po raňajkách si so sprievodkyňou pozrieme mesto Terst, ktoré patrí k najväčším prístavom na pobreží Jadranského mora. Za Rakúsko-Uhorska býval hlavným prístavom habsburskej monarchie, čo z neho urobilo nielen mondénne a majestátne letovisko plné historických pamiatok, ale aj významné hospodárske a obchodné centrum. Terst ležiaci na pobreží Benátskeho zálivu blízko slovinských hraníc si dodnes zachoval svoj typický stredomorský šarm.O kozmopolitnom charaktere mesta svedčia aj početné chrámy rôznych cirkví. 

Cestovná agentúra jednodenne-vylety.sk - výlet na jeden deň alebo jednodňový výlet - obrázokNajviac pamiatok sa nachádza pri pobreží, v blízkosti starého prístavu Porto Vecchio, prípadne umelého – podľa vzoru Benátok vybudovaného – Canal Grande, a samozrejme v okolí centrálneho námestia Piazza Unita d‘Italia (Námestie zjednotenia Talianska), najväčšieho európskeho námestia otvoreného k moru, ktorému dominuje majestátny palácradnice (Palazzo del Municipio) a honosnými domami poisťovacích spoločnosti Generali a Loyd. K turistickým atrakciám patrí aj niekoľko pamiatok z antických čias ako je napríklad torzo amfiteátra. Trošku námahy po starodávnych schodoch a dostaneme sa k zvyšku starého hradu San Giusto s pekným výhľadom na mesto a celý záliv, v jeho priestoroch sú dnes múzeá a pod ním nádherná rovnomenná stredoveká katedrála. Doprajeme si chvíľu osobného voľna a v skorých popoludňajších hodinách  sa vydáme na spiatočnú cestu  – či už s krátkou zastávkou pri jedinečných záhradách paláca Miramare a potom cez Taliansko smerom domov alebo priamo cez Slovinsko - podľa okolnosti a chuti klientov. Návrat na Slovensko v neskoršich večerných hodinách.


Hotely v Ľubľane  i v Terste sú umiestnené v pešej dostupnosti od centra, takže všetky 3 večery/noci budete môcť nasávať atmosféru hlavného mesta Slovinska ako i jedného z najšarmantnejších miest Talianska!


V cene zájazdu (238€) sú zahrnuté :


V cene zájazdu nie sú zahrnuté :


zájazd sa uskutoční pri minimálnom počte 30 prihlásených 


Odchod : Bratislava (Istropolis) 7:00 hod.
Návrat   : na tie isté zastávky do 22,00 hod.

Zájazd na víkend - Hospital Kuks a Pardubice, ZOO Dvůr Králové, Les Království, Opočno (Česká republika)

Termín  19.05.2018
Cena dopravy  90.00€ / sedadlo
Voľné miesta  0
Výlet je už obsadený...

Hviezda nášho programu - hospital Kuks!

Začiatkom roku 2015 bol po náročnej obnove verejnosti sprístupnený areál, ktorý pred 300 rokmi navštevovali najvýznamnejší šľachtici strednej Európy. Jeho staviteľom bol gróf František Antonín Špork, osvietený mecenáš umenia z prelomu 17. a 18. storočia. Kuks je názov miesta pri dedinke Slotov, ktoré si gróf Špork vybral za miesto, kde si postaví letné sídlo. My sa tam pôjdeme pozrieť a keďže je tento klenot umiestnený až za Hradcom Králové, zastavíme sa na zaujímavých miestach v okolí.

Po ceste tam si prezrieme Pardubice, kde si dáme aj pauzu na obed a budeme pokračovať do vychýrenej ZOO v Dvore Královom. Zastavíme sa však na chvíľu aj pri priehrade Les Království, ktorej priehradný múr pripomína most do hradu a dom hrádzneho zas malý hrad. Potom už bude nasledovať spomínaná ZOO.

Na druhý deň sa odvezieme k už spomínanému komplexu Kuks, na ktorého prehliadku aj s možným obedom budeme mať štyri hodiny. A keďže je v tej lokalite aj ospevovaný zámok Opočno, zastavíme sa aj tam.

Pardubice


hlavným mestom Pardubického kraja, majú asi 90 000 obyvateľov a preslávil ich hlavne Pardubický perník a najťažší a najprestížnejší konský dostih s názvom Velká pardubická. My si s miestnym sprievodcom prezrieme centrum mesta, kde potom bude rozchod. Ak budete mať záujem o prehliadku zámku, ktorý tu založili páni z Pernštejna ako rovinný vodný hrad, budete si ho môcť prezrieť vrámci osobného voľna.

Les Království


je najkrajšou priehradou v Českej republike. Nehovorím o nejakom špeciálnom tvare vodného diela, ale o priehradnom múre, ktorý z diaľky pripomína most do hradu s dvomi ozdobnými portálmi. Priehrada tak vyzerá preto, lebo bola dostavaná ešte pred 2. svetovou vojnou, presnejšie v roku 1920 ... vtedy na to asi mali čas :-). Bolo to po tom, čo voda z Labe v roku 1897 zaplavila široké územie až po Pardubice. A keďže to nebola prvá povodeň, ktorá tunajšiu krajinu ničila, bolo rozhodnuté o výstavbe dvoch vodných diel na zadržiavanie prívalovej vody. Prvou priehradou je Labská pri Špindlerovom Mlyne a tou druhou je Les Království. Prečo tá prvá nie je taká zdobná ako tá, pri ktorej sa zastavíme my, som nikde nezistila. 

ZOO Dvůr Králové


bude poslednou zastávkou vrámci dnešného dňa. Tak ako aj v iných zoologických záhradách, sú aj v tejto umiestnené zvieratá zo všetkých kútov sveta. Avšak, to, čo inde nemajú, je Africké safari Jozefa Vágnera a levie safari, čiže jazda elektrickým autom po jednej časti záhrady, kde sú umiestnené hlavne kopytníky. Ak vás tieto zvieratá veľmi nezaujímajú a máte radšej slony či opice, neunáhľujte sa. Safari jazda je komentovaná a množstvo zaujímavých informácií a spôsob ich podania na vás určite zapôsobia tak ako pred rokmi na mňa aj napriek tomu, že ani ja tie "srny" nejako nemusím. Jednoducho, safari je neopakovateľným zážitkom.

Lístok na safari : 80 Kč (jednotne)

Vstupné do ZOO : 195 Kč (jednotne)

Po asi hodinovej jazde autom bude dosť času na prehliadku ostatných zvierat v záhrade a aj na prípadnú večeru v stánkoch s občerstvením.

Hospital Kuks


Po noci strávenej v exotickom ubytovaní a po raňajkách nastúpime do autobusu a zamierime 15 km na juhovýchod, k objektu ohodnotenom ako Stavba roka 2016. Ako uvádzam vyššie, Kuks dal vystavať gróf František Antonín Špork a rozdelil ho riekou Labe, ktorá tadiaľto preteká, na dve časti. Na jednom brehu rieky si dal postaviť svoje luxusné barokové sídlo a okolo neho kúpele - to bolo miesto na radovánky. Na druhý breh umiestnil hospic pre vojnových veteránov, o ktorých sa tu starali milosrdní bratia ... to bolo miesto pokory a rozjímania.

Kúpeľný komplex

bol vystavaný na klamstve. Gróf Špork si dal spraviť rozbor miestnej vody s výsledkami, aké potreboval on. Podľa nich bola miestna voda veľmi liečivá, dokonca viac ako iné v Čechách a tak sláva Kuksu predstihla aj Karlove Vary. Tieto kúpele však neboli len o vode. Vďaka rozhľadenosti a svetaskúsenosti grófa tu vzniklo nepreberné množstvo zábav, ktoré tu šľachtici využívali. Dal tu postaviť promenády, kúpeľné domy, divadlo, množstvo fontán, kde z niektorých vraj tieklo víno, usporadúvali sa tu poľovačky, svoje hudobné diela tu uvádzali poprední európski skladatelia. Ak by sa panstvo aj tak nudilo, mohlo sa prejsť k Braunovmu betlehemu, ktorý Matej Bernard Braun zhotovil v neďalekom lese. 

(k Braunovmu betlehemu vás v prípade záujmu odvezie náš autobus)

Sláva kúpeľov však po grófovej smrti začala upadať a zistilo sa, že ani s tou liečivou vodou to nebolo nijaké slávne. Kúpele ani zámok sa dodnes nedochovali, zachoval sa však   

Hospital

Cestovná agentúra jednodenne-vylety.sk - výlet na jeden deň alebo jednodňový výlet - obrázokHospic Kuks dal gróf postaviť na druhom brehu rieky Labe, ale to, že to bol hospic, ktorý tu mimochodom fungoval do roku 1938, neznamená, že by bol horší ako kúpeľná časť! Je to veľkolepá baroková stavba v strede s kostolom Najsvätejšej Trojice, kde je rodinná hrobka Šporkovcov. Okrem toho je tu v strednej Európe druhá najstaršia lekáreň U Granátového jablka s kompletným zariadením. Za hospicom je obnovená bylinková záhrada, pred ním sa vynímajú kópie sôch od Brauna - 12 cností a 12 nerestí, originály sú od roku 1984 v interiéri hospicu. Zaujímavosťou je 52 malieb na chodbách hospicu. Tieto boli objavené pod bielym náterom počas obnovy objektu. Sú na nich namaľovaní ľudia od tých najchudobnejších až po kráľov a pápežov vo chvíli, kedy si pre nich prichádza smrť. Môžeme len uvažovať, čo si o tom mysleli veteráni, ktorí okolo nich denne prechádzali.

Zámok Opočno 


by bolo škoda vynechať. Už len kvôli jeho pikantnej súčasnosti. Od roku 1991 sa totižto potomkovia posledných majiteľov zámku, Kristina Colloredo-Mansfeld a Dipl. Ing. Jerome Colloredo-Mannsfeld súdia s Národným pamiatkovým ústavom aj Českou republikou o vybavenie interiérov zámku aj o zámok samotný. Zámok je totižto známy bohatou zbierkou  zbraní a obrazov, 54 obrazov už si potomkovia zo zámku aj vzali. Podrobný postup reštitučných sporov si môžete prezrieť tu, ja pre vás objednám prehliadku celého zámku, ktorá zahŕňa africké a indiánske zbierky, historické interiéry, obrazáreň, knižnicu, zbrojnicu a apartmán Kinských s unikátnym, obojstranne maľovaným obrazom talianskeho maliara Giuseppe Bartolomea Chiariho.  

Vstupné do zámku :

 • dospelí : 190 Kč
 • študenti, dôchodcovia, ZŤP : 130 Kč
 • ZŤPS+1 : zdarma

V cene zájazdu (90€) sú zahrnuté :


V cene zájazdu nie sú zahrnuté :


zájazd sa uskutoční pri minimálnom počte 40 prihlásených 

Poznámka

POLOHA : sever Českej republiky

VZDIALENOSŤ : 350 km od Bratislavy

ČASOVÝ PLÁN : 

sobota :

6,00 - odchod z Bratislavy z Hlavnej vlakovej stanice
6,10 - zastávka na Patrónke v Bratislave
6,30 - zastávka v Malackách pri Tescu
10,30 - 13,00 - príchod do Pardubíc, prehliadka mesta so sprievodcom, možnosť obeda
do 15,00 - cesta do Dvůr Králové, po ceste FOTOzastávka pri priehrade Les Království
15,00 - 18,00 - návšteva ZOO Dvůr Králové 
ubytovanie, osobné voľno, nocľah

nedeľa :

do 8,30 - raňajky v hoteli, odchod z hotela
9,00 - 13,00 - prehliadka celého komplexu areálu hospitalu Kuks so sprievodcom vrátane Braunovho betlehemu v prírode, možný obed
14,00 - 16,00 - prehliadka zámku Opočno
16,00 - odchod na Slovensko
20,30 - príchod do Malaciek
20,50 - príchod na Patrónku v Bratislave
21,00 - príchod na Hlavnú stanicu v Bratislave


INÉ PODROBNOSTI : 

 • na dopravu využívam služby dopravcov  (súkromníkov, majiteľov autobusov) so skúsenosťami a kvalitnými autobusmi. Samozrejmosťou sú pohodlné, klimatizované autobusy (MAN, 49 miest na sedenie, klíma, WC, bezpečnostné pásy, chladnička, TV, rádio)
 • hlavnou činnosťou mojej CK je doprava klientov do cieľa zájazdu a späť. Nikoho nenútim, aby sa zúčastnil prehliadky hradu či zámku (preto vstupné dopredu neprirátavam k cene za výlet) a tak isto nikoho nenútim, aby si uzatvoril cestovné poistenie (tak isto ani o túto položku cenu výletu nenavyšujem). Podrobnosti o poistení nájdete v časti Poistenie.
 • na výlet si môžete zobrať vášho psa (malé plemeno), no musíte ma o tom dopredu informovať a musím vám to schváliť. Do jedného autobusu je možné vziať maximálne 3 psov. Pes musí spĺňať náležitosti Nariadenia (ES) č. 998/2003 Európskeho Parlamentu a Rady z 26. mája 2003 o veterinárnych požiadavkách uplatniteľných na nekomerčné premiestňovanie spoločenských zvierat (podrobnosti TU). Za to, či pes tieto náležitosti spĺňa alebo nie, ja NEzodpovedám (ani to  nekontrolujem), za to ste zodpovedný vy ako majiteľ psa. Tak isto vy zodpovedáte za všetky škody, ktoré pes na výlete spôsobí.
 • na zájazde je vždy prítomná zodpovedná zástupkyňa CK zajazd-poznavaci.sk (Gabriela Murínová)

 • STORNOPODMIENKY : 

  Tak ako u všetkých CK, aj u mňa platia zmluvné pokuty (stornopoplatky). Ak sa zo zájazdu odhlásite

  •  30 a viac dní pred termínom konania zájazdu, máte nárok na vrátenie celej platby za zájazd, ak
  •  od 7 do 30 dní pred termínom konania zájazdu, máte nárok na vrátenie 50% z platby za zájazd.
  •  Ak sa zo zájazdu odhlásite do 7 dní od termínu jeho konania , nemáte nárok na vrátenie platby za zájazd.


Odchod : Bratislava (Hl.stanica) 6:00, Bratislava (Patrónka) 6:10, Malacky (Tesco) 6:30 hod.
Návrat   : na tie isté zastávky do 21,00 hod.

Výlet na zámok Tovačov, do Múzea J.A. Komenského v Přerove a na hrad Helfštýn (Česká republika)

Termín  26.05.2018
Cena dopravy  23.00€ / sedadlo
Voľné miesta  31 miest


Odchod :
Návrat   :

Výlet na poslednú májovú nedeľu - zámok Rosice, plavba loďou po Brnianskej priehrade a hrad Veveří (Česká republika)

Termín  27.05.2018
Cena dopravy  18.00€ / sedadlo
Voľné miesta  0
Výlet je už obsadený...


Odchod :
Návrat   :

Výlet do Olomouca na slávnosti mesta alebo na festival jedla a na prehliadku Olomouca so sprievodcom (Česká republika)

Termín  02.06.2018
Cena dopravy  21.00€ / sedadlo
Voľné miesta  27 miest


Odchod :
Návrat   :

Pamiatky UESCO v Třebíči a Telč - taký istý výlet ako 3.6.2018 (Česká republika)

Termín  02.06.2018
Cena dopravy  24.00€ / sedadlo
Voľné miesta  28 miest


Odchod :
Návrat   :

Výlet na nedeľu - zámok v Telči, Židovská štvrť a bazilika v Třebíči (Česká republika)

Termín  03.06.2018
Cena dopravy  24.00€ / sedadlo
Voľné miesta  0
Výlet je už obsadený...


Odchod :
Návrat   :

Plavba loďou na hrad Veveří a zámok Rosice, opakovanie výletu z 27.5.2018 (Česká republika)

Termín  03.06.2018
Cena dopravy  18.00€ / sedadlo
Voľné miesta  34 miest

PoznámkaOdchod :
Návrat   :

Zájazd za Santiniho stavbami v západných Čechách - Kladruby, Plasy, Mariánská Týnice a Mladotice a jedno poobedie v Prahe s možnosťou večernej prehliadky Prahy s bývalým bezdomovcom (Česká republika)

Termín  08.06.2018
Cena dopravy  130.00€ / sedadlo
Voľné miesta  0
Výlet je už obsadený...

Začneme trošku netradične

Ak chceme ísť obdivovať stavby špecialistu na zvláštne tvary, barokového architekta, rodáka z Prahy, Jana Blažeja Santiniho - Aichla (1677 - 1723) až do západných Čiech, musíme si v autobuse posedieť skoro sedem hodín. Preto z Bratislavy vyrazíme už v piatok ráno a na ceste sa zastavíme v Prahe. Tam prespíme a na druhý deň sa presunieme do miest, kde Santini naprojektoval svoje očarujúce diela. Budeme tak mať viacej času nielen na ich podrobnú prehliadku so sprievodcami, odborníkmi na dielo a život Santiniho, ale čas vyjde aj na malé prekvapenie, ktoré som pre vás nachystala.

Praha


je dnes plná turistov a hlavne jej centrum býva doslova upchaté množstvom návštevníkov z celého sveta. Preto som ani neobjednala sprievodcu, s ktorým by sme sa po Prahe prešli. Predstavujem si to tak, že sa najprv ubytujeme v hoteli v blízkosti metra a každý si spraví v Prahe vlastný program. Ak však nemáte odvahu sa po Prahe presúvať sami alebo ste tam ešte neboli, pôjdem do mesta s vami ja, aby ste sa nestratili. 

Avšak Praha bez sprievodcu aj tak nebude! Nebude to však klasický sprievodca a neukáže vám klasiku, akou sú Karlov most,  Staromestské či Václavské námestie, ... ak tam teda nie sú miesta, kde "bývajú" bezdomovci. Pretože tento sprievodca bude práve bývalým bezdomovcom a povie aj poukazuje vám všetko, čo so životom na ulici v takom veľkom meste, ako je Praha, súvisí.

Platba za sprievodcu :Môj tip pre vás : 

keďže budete môcť čas v Prahe stráviť podľa vlastných predstáv, dávam vám do pozornosti exkluzívnu výstavu - Múmie sveta. Je to najucelenejšia a najväčšia výstava na túto tému na svete a budú na nej vystavené múmie z celého sveta. Navštíviť ju môžete každá deň až do júla v čase od 9 do 20,00 hod. na výstavisku Praha - Holešovice. Na tomto výstavisku nájdete aj Lapidárium Národného múzea, Maroldovu Panorámu bitky pri LipanochKřižíkovu fontánu, ale aj akvárium Morský svet.


Santini 


Dúfam, že sa mi v Prahe nepostrácate a na druhý deň ráno sa po raňajkách a v plnom počte zídeme v autobuse, ktorý nás už povezie za Santinim. To už v autobuse obsadia dve dovtedy prázdne sedačky dvaja členovia spolku Putovanie za Santinim, ktorí o Santinim a jeho stavbách vedia snáď všetko.

strop kostola vyzdobeny oblukmi od architekta Jana Blazeja Santiniho - CK zajazd-poznavaci.skPreto ja sem o Janovi Blažejovi Santinim napíšem len toľko, že aj keď sa narodil v rodine kamenára, nemohol túto profesiu z dôvodu telesného postihnutia robiť. Preto ho dal otec do učenia za architekta a spravil dobre. Lebo len vďaka tomu vznikli také úžasné diela, akým je napríklad snáď každému známy pútnický kostol na Zelenej hore pri Žďári nad Sázavou (tá typická hviezdica). Santini mal rád čisté tvary s prepracovanými oblúkmi, preslávil sa samonosnými schodiskami, ktorých nepravidelný, ale precízny tvar udivuje ešte v dnešnej dobe. My si na tomto putovaní prezrieme štyri cirkevné stavby z pera Jana Blažeja Santiniho - Aichla :

 • kláštor v Kladruboch vrátane kláštorného kostola (zimný refektár, lapidárium sôch Matyáša Brauna, šľachtické salóny z 19. storočia, knižnica rodu Windischgrätz, ambitová chodba, kláštorný kostol - s výkladom o Santiniho architektúre (patrí pod správu NPU, platí tu Klíč k památkám))
 • pútnický kostol v Mariánskej Týnici a cisterciátske prepoštstvo - s výkladom o pôsobení Santiniho v západných Čechách
 • konvent cisterciátskeho kláštora v Plasoch - s výkladom o Santiniho špecifickom riešení základov stavby
 • kaplnku v Mladoticiach.


K tomu sa ešte zastavíme na jednom zaujímavom mieste, ktoré vám však nevyzradím a dúfam, že vás môj výber poteší.

Upozorňujem, že tento zájazd bude zameraný hlavne na podrobnú analýzu Santiniho diel a celý výklad sa bude "točiť" len okolo neho, jeho práce a architektúry jeho stavieb. Preto si tu prídu na svoje hlavne tí, čo už absolvovali Moravský Santiniho okruh, no a samozrejme, architekti.  

Vstupy do všetkých pamiatok spolu :

 • dospelí : 510 Kč
 • dôchodcovia : 460 KčV cene zájazdu (130€) sú zahrnuté :


V cene zájazdu nie sú zahrnuté :


zájazd sa uskutoční pri minimálnom počte 40 prihlásených 

Poznámka

POLOHA : západná časť Českej republiky

VZDIALENOSŤ : 450 km od Bratislavy

ČASOVÝ PLÁN : 

piatok :

8,00 - odchod z Bratislavy z Hlavnej vlakovej stanice
8,10 - zastávka na Patrónke v Bratislave
8,30 - zastávka v Malackách pri Tescu
od 13,00 - príchod do Prahy, ubytovanie, osobné voľno, v prípade záujmu prechádzka centrom Prahy (Karlov most, Staromestské námestie, Václavské námestie)

vo večerných hodinách možnosť špeciálnej prehliadky Prahy so sprievodcom, bývalým bezdomovcom
nocľah  

sobota :

do 8,00 - raňajky, odchod z hotela
8,30 - odchod z Prahy
11,00 - 13,00 - prehliadka kláštora Kladruby
13,00 - 14,00 - možnosť obeda
do 15,30 - presun autobusom do Mladotíc
15,30 - 16,15 - prehliadka kaplnky v Mladoticiach
do 18,00 - presun na iné miesto - prekvapenie
do 19,30 - príchod do Plzne, ubytovanie osobné voľno, v prípade záujmu prechádzka po Plzni

nedeľa :

do 8,30 - raňajky v hoteli, odchod z hotela
9,30 - 11,15 - prehliadka kostola a prepošstva Mariánská Týnice
do 11,45 - presun do Plas 

12,00 - 14,00 - prehliadka konventu cisterciánskeho kláštora v Plasoch
14,15 - 15,15 - možnosť obeda v Plasoch
15,30 - nástup do autobusu, odchod na Slovensko
21,30 - príchod do Malaciek
21,50 - príchod na Patrónku v Bratislave
22,00 - príchod na Hlavnú stanicu v Bratislave


INÉ PODROBNOSTI : 

 • na dopravu využívam služby dopravcov  (súkromníkov, majiteľov autobusov) so skúsenosťami a kvalitnými autobusmi. Samozrejmosťou sú pohodlné, klimatizované autobusy (MAN, 49 miest na sedenie, klíma, WC, bezpečnostné pásy, chladnička, TV, rádio)
 • hlavnou činnosťou mojej CK je doprava klientov do cieľa zájazdu a späť. Nikoho nenútim, aby sa zúčastnil prehliadky hradu či zámku (preto vstupné dopredu neprirátavam k cene za výlet) a tak isto nikoho nenútim, aby si uzatvoril cestovné poistenie (tak isto ani o túto položku cenu výletu nenavyšujem). Podrobnosti o poistení nájdete v časti Poistenie.
 • na výlet si môžete zobrať vášho psa (malé plemeno), no musíte ma o tom dopredu informovať a musím vám to schváliť. Do jedného autobusu je možné vziať maximálne 3 psov. Pes musí spĺňať náležitosti Nariadenia (ES) č. 998/2003 Európskeho Parlamentu a Rady z 26. mája 2003 o veterinárnych požiadavkách uplatniteľných na nekomerčné premiestňovanie spoločenských zvierat (podrobnosti TU). Za to, či pes tieto náležitosti spĺňa alebo nie, ja NEzodpovedám (ani to  nekontrolujem), za to ste zodpovedný vy ako majiteľ psa. Tak isto vy zodpovedáte za všetky škody, ktoré pes na výlete spôsobí.
 • na zájazde je vždy prítomná zodpovedná zástupkyňa CK zajazd-poznavaci.sk (Gabriela Murínová)

 • STORNOPODMIENKY : 

  Tak ako u všetkých CK, aj u mňa platia zmluvné pokuty (stornopoplatky). Ak sa zo zájazdu odhlásite

  •  30 a viac dní pred termínom konania zájazdu, máte nárok na vrátenie celej platby za zájazd, ak
  •  od 7 do 30 dní pred termínom konania zájazdu, máte nárok na vrátenie 50% z platby za zájazd.
  •  Ak sa zo zájazdu odhlásite do 7 dní od termínu jeho konania , nemáte nárok na vrátenie platby za zájazd.

Odchod : Bratislava (Hl.stanica) 8:00, Bratislava (Patrónka) 8:10, Malacky (Tesco) 8:30 hod.
Návrat   : na tie isté zastávky do 22,00 hod.

Putovanie za Erzébeth Báthory - hrady Lockenhaus, Sárvár a Čachtice, Múzeum v Čachticiach a Čachtické podzemie (Rakúsko, Maďarsko, Slovensko)

Termín  16.06.2018
Cena dopravy  30.00€ / sedadlo
Voľné miesta  0
Výlet je už obsadený...


Odchod :
Návrat   :

Zájazd na kúpanie ale aj hľadanie Pribinovho kniežatstva pri Balatone a hrad Sumeg, zámok v Keszthely a kúpanie v termálnom jazere Hévíz (Maďarsko)

Termín  23.06.2018
Cena dopravy  95.00€ / sedadlo
Voľné miesta  0
Výlet je už obsadený...

Ako to bolo s tým Pribinom

a kto tu bol prvý ... my či Maďari? Na túto otázku vám dá odpoveď sprievodca, odborník na problematiku Veľkej Moravy, i keď sa mi ho veľmi ťažko zháňa, pretože všetci odborníci sú v čase nášho zájazdu časovo vyťažení. Spravím však všetko pre to, aby s nami na zájazd išiel človek, ktorý je v téme Pribinu ako doma. Ukážeme si miesto, okolo ktorého sa rozprestieralo sídlo kniežaťa Pribinu niekoľko rokov po tom, čo ho v roku 833 z Nitry vyhnal Mojmír. Pribina sa potom niekoľko rokov "túlal", až kým ho napokon východofranský kráľ (asi v roku 840) určil správcom územia na západ od Balatonu. Pribina si tam založil mesto postavené z kameňa a dal mu meno Blatnohrad, dnes Zalavár. Dodnes tam zostali základy na tú dobu naozaj veľkého kostola svätého Hadriána. V jeho práci potom pokračoval jeho syn Koceľ.

Keďže sú pozostatky z tých čias v tejto lokalite dosť chabé (alebo dodnes nevykopané, lepšie povedané, niektoré už aj vykopané, ale znova zakopané ...), obohatíme si zájazd o návštevu zaujímavých miest ako cestou do Zalaváru tak aj cestou späť. Pôjdeme na zaujímavý hrad Sümeg, prezrieme si vyššie spomínanú lokalitu bývalého Blatnohradu a aj rezerváciu vodných byvolov. Čas bude na kúpanie sa v prírodnom termálnom jazere v Hévízi, kde budeme ubytovaní a kto bude chcieť, bude môcť navštíviť aj zámok Kestzhely. Cestou naspäť sa ešte zastavíme v "mestskej" jaskyni s podzemným jazerom, na ktorom sa budete môcť povoziť na loďkách.

Hrad Sümeg


je vidno už z diaľky. Stojí totižto na vysokom kopci, ktorý vyzerá, akoby ho niekto bagrom z každej strany nahrnul a pritom je to vápencová skala, len tak sa vypínajúca na rozľahlej rovine. No a práve toto miesto si vybrali stredovekí obrancovia, ktorí tu začiatkom 14. storočia postavili tento hrad. Vtedy určite nebol taký rozsiahly ako je dnes, no časom sa rozširoval, až z neho vznikol pravdepodobne najväčší hrad v dnešnom Maďarsku. Odolával ako mongolským nájazdom, tak aj Turkom, až kým ho habsburgské vojská v 18. storočí nevypálili. Na svoju obnovu čakal až do 50. rokov 20. storočia, kedy sa začali desaťročia záchranných prác. Dnes už hrad vyzerá ako hrad, je v ňom niekoľko hradných expozícií doplnených voskovými figurínami a po jeho nádvorí pobehujú domáce zvieratá. Všetci zamestnanci sú oblečení v stredovekom odeve, často tam vystupujú rôzni umelci alebo sa tam konajú stredoveké turnaje. Veľkou výhodou hradu je prekrásny výhľad do okolia.

hrad Sumeg v Madarsku - Cestovná agentúra jednodenne-vylety.skMy si na hrade dáme rozchod a každý si ho prezrie sám.

Vstupné do hradu :

 • dospelí : 1500 Ft (cca 5€)
 • študenti, dôchodcovia, ZŤP : 800 Ft (cca 2,80€)
Hévíz v prvý deň


je mesto s asi 4 500 obyvateľmi, ktoré je známe hlavne vďaka termálnemu jazeru rozprestierajúcemu sa na jeho okraji. Vďaka tomu žije mesto poväčšine z cestovného ruchu, ktorý tu začal rokom 1795, kedy tu postavili prvé kúpeľné domy.

Jazero Hévíz má rozlohu 4,5 hektára a hĺbku 38 metrov. V nej je veľký otvor, z ktorého nahor prúdi tak veľa termálnej vody, že sa voda v jazere za jeden deň prirodzene vymení. Teplá voda stúpa v strede jazera nahor, chladnejšia zas dole a postupne 13 km dlhým umelým kanálom preč do rieky Zala. Voda je bohatá na minerály prospešné pohybovému aparátu.

polystyrenova tyc na plavanie - Cestovná agentúra jednodenne-vylety.skNajteplejšia je v strede jazera, v krytej časti, okrajové časti jazera sú porastené leknami. Na pobyt vo vode je potrebné si priniesť plávacie koleso, ale lepšia je polystyrénová plávacia trubica (obrázok). Ak si neprinesiete svoju, dá sa požičať aj na mieste. Bez nej totižto vo vode dlho nevydržíte - na dno nedočiahnete v žiadnej časti jazera.

V stredovej, krytej časti jazera, je reštaurácia, viac bufetov je na brehu jazera.

Vstupné do jazera :

 • 3 hodinový dospelí : 2800 Ft (cca 9,50€)
 • 4 hodinový dospelí : 3400 Ft (cca 11,50€)
 • celodenný dospelí : 4800 Ft (cca 16€)
 • 3 hodinový - dôchodcovia nad 60 rokov : 2300 Ft (cca 7,50€)


My sa po príchode do Hévízu najprv ubytujeme v hoteli vzdialenom od jazera asi 500 metrov a bude na vás, aký program, si vyberiete ďalej. Budete sa môcť hneď ísť kúpať (jazero je prístupné do 17,00 hod.), alebo po krátkom oddychu nastúpite do autobusu, s ktorým sa vyberieme na objavovanie okolia Hévízu. Najprv pôjdeme k už spomínanému niekdajšiemu Pribinovmu Blatnohradu, kde si prezrieme pozostatky kostola svätého Hadriána. Potom sa ešte odvezieme k rezervácii vodných byvolov vzdialenej od Zalaváru 16 km. 

Vstupné do byvolej rezervácie :

 • dospelí : 800 Ft (cca 2,50€)
 • študenti, dôchodcovia, ZŤP : 700 Ft (cca 2€)


Všetci sa potom postupne postretávame na večeri v hoteli, ktorá sa bude podávať vo forme švédskych stolov od 17,30 do 20,30 hod.

Druhý deň v Hévízi


budete tiež môcť využiť na kúpanie a to hneď od deviatej hodiny ráno, kedy otvárajú brány jazera. Ale aj dnes mám pre vás alternatívu. Kto o kúpanie nebude mať záujem, môže ísť na výlet do neďalekého mesta Keszthely, kde si prezrieme krásny kaštieľ Festeticsovcov. Ten tu v roku 1745 začal stavať Kryštof Festetics ako barokový zámok s 34 izbami. Ostatní mužskí potomkovia rodu postupom času rôznymi prístavbami zámok zväčšovali čo do šírky tak aj do výšky, až z neho vznikol v Maďarsku tretí najväčší a dnes najnavštevovanejší zámok. Obklopený je francúzskou záhradou s fontánami, ktorá postupne prechádza do anglického parku. V objekte môžete okrem zámku navštíviť palmový dom, poľovnícke múzeum, múzeum kočiarov či model historickej železnice. Keďže existujú rôzne kombinácie vstupeniek, každý si vyberie, o čo bude mať záujem a stretneme sa pri autobuse v dohodnutom čase.

Kombinácie vstupného si môžete pozrieť tu : http://helikonkastely.hu/hu/informaciok/jegyarak/ 

Autobus sa vráti do Hévízu, kde k nám o 14,30 nastúpia tí, ktorí si zvolili kúpanie sa v jazere. Spolu potom vyrazíme domov, na Slovensko, ale po ceste si dáme ešte jednu zastávku. Na pláne bude

"Mestská" jaskyňa v Tapolca


Mestskou som si ju nazvala ja. Veď kto to kedy videl, aby sa do jaskyne vchádzalo uprostred mesta? My sme zvyknutí na diery v skalách ... Ale v Tapolci je tá jaskyňa naozaj priamo v centre mesta a objavili ju pri vŕtaní studne v roku 1902. O 10 rokov na to verejnosti sprístupnili 2,5 km zo štvorkilometrového okruhu a prístup k podzemnému jazeru, na ktorom sa dá člnkovať (cca 300 m). Zaujímavosťou jaskyne je aj dvadsať stupňová teplota jej vody aj vlhkosťou presiaknutého vzduchu, takže vám v nej nebude zima.

Vstupné do jaskyne :

 • dospelí : 2000 Ft (cca 7€)
 • študenti, dôchodcovia, ZŤP : 1800 Ft (cca 6€)V cene zájazdu (95€) sú zahrnuté :


V cene zájazdu nie sú zahrnuté :


zájazd sa uskutoční pri minimálnom počte 40 prihlásených 

Poznámka

POLOHA : západné Maďarsko

VZDIALENOSŤ : 216 km od Bratislavy

ČASOVÝ PLÁN : 

sobota :

7,00 - odchod z Patrónky v Bratislave
7,10 - odchod z Bratislavy z Hlavnej vlakovej stanice
10,00 - 11,50 - prehliadka hradu Sumeg
12,30 - 15,00 - príchod do Hévízu, ubytovanie, možnosť obeda
kto má záujem o kúpanie, zostáva v Hévízi
15,30 - 16,00 - zastávka na mieste bývalého Pribinovho hradiska Blatnohrad
16,30 - 18,00 - návšteva byvolej rezervácie
do 18,30 - návrat do Hévízu, možná večera, osobné voľno, nocľah


 

nedeľa :

do 8,30 - raňajky v hoteli, odubytovanie
do 14,30 - kúpanie v termálnom jazere Hévíz

alebo výlet do zámku Keszthely
15,30 - 17,00 - prehliadka jaskyne s podzemným jazerom
20,00 - príchod na Hlavnú stanicu v Bratislave
20,10 - príchod na Patrónku v Bratislave


INÉ PODROBNOSTI : 

 • na dopravu využívam služby dopravcov  (súkromníkov, majiteľov autobusov) so skúsenosťami a kvalitnými autobusmi. Samozrejmosťou sú pohodlné, klimatizované autobusy (MAN, 49 miest na sedenie, klíma, WC, bezpečnostné pásy, chladnička, TV, rádio)
 • hlavnou činnosťou mojej CK je doprava klientov do cieľa zájazdu a späť. Nikoho nenútim, aby sa zúčastnil prehliadky hradu či zámku (preto vstupné dopredu neprirátavam k cene za výlet) a tak isto nikoho nenútim, aby si uzatvoril cestovné poistenie (tak isto ani o túto položku cenu výletu nenavyšujem). Podrobnosti o poistení nájdete v časti Poistenie.
 • na výlet si môžete zobrať vášho psa (malé plemeno), no musíte ma o tom dopredu informovať a musím vám to schváliť. Do jedného autobusu je možné vziať maximálne 3 psov. Pes musí spĺňať náležitosti Nariadenia (ES) č. 998/2003 Európskeho Parlamentu a Rady z 26. mája 2003 o veterinárnych požiadavkách uplatniteľných na nekomerčné premiestňovanie spoločenských zvierat (podrobnosti TU). Za to, či pes tieto náležitosti spĺňa alebo nie, ja NEzodpovedám (ani to  nekontrolujem), za to ste zodpovedný vy ako majiteľ psa. Tak isto vy zodpovedáte za všetky škody, ktoré pes na výlete spôsobí.
 • na zájazde je vždy prítomná zodpovedná zástupkyňa CK zajazd-poznavaci.sk (Gabriela Murínová)

 • STORNOPODMIENKY : 

  Tak ako u všetkých CK, aj u mňa platia zmluvné pokuty (stornopoplatky). Ak sa zo zájazdu odhlásite

  •  30 a viac dní pred termínom konania zájazdu, máte nárok na vrátenie celej platby za zájazd, ak
  •  od 7 do 30 dní pred termínom konania zájazdu, máte nárok na vrátenie 50% z platby za zájazd.
  •  Ak sa zo zájazdu odhlásite do 7 dní od termínu jeho konania , nemáte nárok na vrátenie platby za zájazd.


Odchod : Bratislava (Patrónka) 7:00, Bratislava (Hlavná stanica) 7:10 hod.
Návrat   : na tie isté zastávky do 20,00 hod.

Výlet ako odmena za vysvedčenie - deň strávený v zábavnom parku Family park (Rakúsko)

Termín  30.06.2018
Cena dopravy  10.00€ / sedadlo
Voľné miesta  26 miest


Odchod :
Návrat   :

Výlet na nedeľné kúpanie sa v Balatone (Maďarsko)

Termín  01.07.2018
Cena dopravy  20.00€ / sedadlo
Voľné miesta  39 miest


Odchod :
Návrat   :

Zájazd na štyri dni - České Švajčiarsko, Drážďany a veľa k tomu (Česká republika, Nemecko)

Termín  04.07.2018
Cena dopravy  180.00€ / sedadlo
Voľné miesta  0
Výlet je už obsadený...


Česko - nemecký zájazd

S pojmom České Švajčiarsko sa stretávam už dlhšie hlavne ako so žiadosťou od mojich klientov, aby sme tam išli na zájazd. Ja sama som tam nikdy nebola, ale verím ich tvrdeniam, že je tam krásne, tak som na zájazd vyčlenila štyri dni.  

Hlavné slovo bude mať ľahká turistika v Národnom parku České Švajčiarsko a jednodenný výlet do Drážďan skombinovaný s výletom k zámku Moritzburg, ale po ceste tam navštívime pevnosť Terezín a zámok, kde žil a potom aj zomrel Giacomo CasanovaDuchcov. Na druhý deň si dáme tú ľahkú turistiku a kto bude vládať, ten môže ísť na výlet do zámku Ploskovice. Na tretí deň sa vydáme do Nemecka (Drážďany, Moritzburg). Posledný deň zájazdu bude venovaný ceste domov, ale s dvomi zastávkami. Na prvej vystúpame na horu Říp a potom sa zastavíme v exkluzívnom Múzeu filmových legiend v Poděbradoch

Taký je stručný plán nášho zájazdu, teraz jednotlivé zastavenia podrobne.

Terezín


je nám všetkým známy hlavne ako zberný koncentračný tábor na území Českej republiky počas 2. svetovej vojny. Viem, budeme začínať smutne, ale by bola škoda si ho neprezrieť. A nebojte sa, nebude to všetko len o Židoch a o nacistoch, lebo túto pevnosť dal koncom 18. storočia postaviť cisár Jozef II., takže sa budeme venovať aj jej staršej histórii.

Pevnosť tvoria dva objekty - malá a hlavná pevnosť a na dôkladnú prehliadku oboch by sme potrebovali celý deň. My si prezrieme najdôležitejšie časti pevnostného systému a sprevádzať nás pritom bude sprievodca, ktorý k nám pristúpi v Prahe a bude s nami počas celého zájazdu.

Vstupné do pevnosti :

 • dospelí : 220 Kč
 • študenti, dôchodcovia : 170 Kč
 • ZŤP, ZŤP/S : zdarma


zámok Duchcov


Po chodení v terezínskej pevnosti si hodinku oddýchneme v autobuse a vystúpime pri zámku Duchcov. Ten je známy hlavne tunajším 13 ročným pobytom Giacoma Casanovu, ktorý robil domácemu pánovi, grófovi Jozefovi Karlovi Emanuelovi z Valdštejna spoločníka a zároveň staral sa o jeho knižnicu. Tu aj spísal svoje pamäti

galeria obrazov na zamku Duchcov - Cestovná agentúra jednodenne-vylety.skSamotný zámok má však aj inú históriu. Pôvodne ho vlastnili Lobkovicovci ešte ako renesančný zámok. Ten v roku 1642 kúpili Valdštejnovci, na mieste starého zámku dali postaviť zámok barokový a vlastnili ho aj s celým panstvom až do roku 1921. Medzitým sa zámok aj jeho okolie rozrastali, vznikla tu rozsiahla francúzska záhrada a bol postavený grófsky špitál s kostolom Nanebovzatia Panny Márie

Kostol deň po skončení 2. svetovej vojny vyhorel, časť parku padla za obeť plánovanej povrchovej ťažbe uhlia. K tej nakoniec nedošlo, ale špitál to tiež "neprežil". Nakoniec sa v 60. rokoch minulého storočia začalo s obnovou zámku a dnes je v ňom 5 samostatných okruhov, každý s inou tematikou. Ja pre vás objednám Valdštejnský okruh so 150 maľbami, medzi ktorými kraľujú dva obrazy, kedysi patriace cisárovi Rudolfovi II. a aj Casanovský okruh, ktorý je viac o komnatách a živote Giacoma Casanovu na tomto zámku. Súčasťou tohto okruhu je aj zámocká knižnica. Vy si vyberiete okruh podľa vášho záujmu.

Prehliadka Valdštejnského okruhu (cca 35 min.) :


Prehliadka Casanovovho okruhu (cca 50 min.) :

 • dospelí : 90 Kč
 • študenti, dôchodcovia, ZŤP : 60 Kč
 • ZŤP/S + 1 : zdarma


České Švajčiarsko 


je téma, v ktorej vôbec nie som doma ... Od sprievodcu viem, že ráno vyrazíme na turistickú vychádzku, na ktorej uvidíme to najkrajšie v tejto oblasti sprístupnené verejnosti a pre nás zvládnuteľné. Dva krát našu pešiu vychádzku prerušíme a časť cesty sa povezieme na loďkách. A keďže cesta k Pravčickej bráne je trošku dlhšia a náročnejšia, tak tí, ktorí nebudú vládať, nastúpia do autobusu, ktorý ich odvezie do hotela. Tí zdatnejší zájdu pešo až k tej Pravčickej bráne (platí sa vstupné 75 Kč / 25 Kč). 

Poplatok za plavbu na loďkách (obe plavby spolu) :

 • dospelí : 140 Kč
 • študenti, dôchodcovia, ZŤP : 70 Kč
 • ZŤP/S : zdarma


Po ceste budú zastávky, kde si budete môcť chvíľu oddýchnuť aj sa občerstviť v bufetoch. To všetko by sme mali zvládnuť do 14-tej hodiny, kedy tí naozaj neúnavní budú pokračovať v spoznávaní ďalších krás, medzi ktoré patrí aj  


zámok Ploskovice 


Postaviť ho dala žena, veľkovojvodkyňa Anna Mária Františka Toskánska, ako jednoposchodový zámok, cisárovi Ferdinandovi I. Habsburskému bol zámok určený ako letné sídlo a tak ho bolo nutné zvýšiť o jedno poschodie a celkovo rozšíriť. Po jeho smrti sa patronátu nad zámkom ujal jeho nástupcaFrantišek Jozef I. a po vzniku Československej republiky v ňom malo letné sídlo ministerstvo zahraničných vecí. Zámok je verejnosti prístupný od 60. rokov 20. storočia a izby sú inštalované do doby, kedy ich obýval Ferdinand. 

Vstupné do zámku :

 • dospelí : 110 Kč
 • študenti, dôchodcovia, ZŤP : 80 Kč
 • ZŤP/S + 1 : zdarma


Drážďany a zámok Moritzburg


Tak ako program v Českom Švajčiarsku, tak aj prehliadku Drážďan bude mať celú na starosti náš sprievodca. Do Drážďan sa vyberieme hneď po raňajkách a najprv si ich prezrieme autobusom. Potom vystúpime v centre mesta a budeme pokračovať asi hodinovou pešou prechádzkou. Počas nej vám sprievodca ukáže tie najzaujímavejšie pamiatky mesta a aj klenotnicu a galérie, ktoré si budete môcť prezrieť vo svojom osobnom voľne. 

Na pláne bude aj prehliadka zámku Moritzburg, ktorý je známy hlavne tým, že sa tam natáčali zámocké scény z filmu Tři oříšky pro popelku s Libušou Šafránkovou a vtedy ešte neznámym hercom Pavlom Trávníčkom.

Avšak to si budete musieť vybrať : alebo galérie v Drážďanoch do 17,00, alebo Drážďany len do 14,00 a potom Moritzburg ....

Vstupné do galérií v Drážďanoch budete mať uvedené v Zmluve o obstaraní zájazdu.

Vstupné do zámku Moritzburg :

 • dospelí : 8€
 • študenti, dôchodcovia, ZŤP : 4€


Posledný deň zájazdu


Po raňajkách a odubytovaní sa vyberieme do ďalekej českej histórie, podľa povestí dokonca k úplnému zrodu českého štátu. Vyberieme sa totižto na miesto, odkiaľ sa vraj praotec Čech rozhliadol a určil svojej družine, že toto je koniec ich putovania, že toto je miesto, kde zostanú žiť. Vyberieme sa na horu Říp.

Či to už s tým praotcom aj horou bolo tak či onak, v každom prípade na hore Říp stojí jedna z najstarších stavieb Českej republiky a to Rotunda svätého Juraja. Bola vraj postavená niekedy v roku 1126 alebo skôr. My sa vyberieme po stopách praotca Čecha a vyjdeme až na vrchol hory.

Rotunda svätého Juraja patrí pod správu Národného pamiatkového ústavu a platí sa do nej vstupné 30 Kč.

Muzeum filmovych legiend v Podebradoch - makety a sosky filmovych postav - Cestovná agentúra jednodenne-vylety.skPosledným zastavením bude miesto úplne mimo konceptu, no verím, že sa vám bude páčiť. Dostala som totižto tip na Múzeum filmových legiend priamo v cente mesta Poděbrady. Viem, Poděbrady majú aj zámok, veď akoby nemali, keď (vraj) odtiaľto pochádza prvý nekráľovský a posledný z českej krvi kráľ Jiří z Poděbrad. Dokonca sú Poděbrady kúpeľným mestom (čo som nevedela) ale myslím si, že to múzeum sa vám bude páčiť (kto o jeho prehliadku mať záujem nebude, môže si prezrieť mesto).

V múzeu nájdete viac ako 650 exponátov rôznych veľkostí, v ktorých spoznáte nepreberné množstvo filmových postáv od kreslených až po tie počítačové. Je tu "MIlášššek" z Pána prsteňov, E.T. mimozemšťan, Terminátor, maska Predátora či Votrelca. V múzeu je povolené fotografovať, len dotýkať sa exponátov je zakázané.

Vstupné do múzea :

 • dospelí : 220 Kč
 • dôchodcovia : 140 KčV cene zájazdu (180€) sú zahrnuté :


V cene zájazdu nie sú zahrnuté :


zájazd sa uskutoční pri minimálnom počte 40 prihlásených 

Poznámka

POLOHA : severozápadná časť Českej republiky

VZDIALENOSŤ : 485 km od Bratislavy

ČASOVÝ PLÁN : 

streda :

6,00 - odchod z Bratislavy z Hlavnej vlakovej stanice
6,10 - zastávka na Patrónke v Bratislave
6,30 - zastávka v Malackách pri Tescu
v Prahe pristúpenie sprievodcu
12,00 - 15,00 - prehliadka pevnosti Terezín
16,00 - 17,30 - prehliadka zámku Duchcov
do 19,00 - ubytovanie v hoteli v Hřensku (celý čas budete ubytovaní v tom istom hoteli)


štvrtok :

do 8,00 - raňajky
8,00 - 14,00 - turistická vychádzka po Českom Švajčiarsku
od 14,00 - osobné voľno, kto bude mať záujem, nástup do autobusu a odvoz na zámok Ploskovice
16,00 - 17,00 - prehliadka zámku Ploskovice
cestou naspäť zastávka v kostole svätého Floriána v Krásnom Březne
návrat do hotela, nocľah


piatok :

do 8,00 - raňajky
8,00 - 14,00 - odvoz do Drážďan, autobusová a potom pešia prehliadka Drážďan
po 14,00 - osobné voľno v Drážďanoch, možná individuálna prehliadka galérií, klenotnice
alternatíva :
14,00 - 17,00 - odvoz autobusom k zámku Moritzburg, prehliadka zámku (audioguide
17,30 - návrat do Drážďan, pristúpenie tých, ktorí zostali v Drážďanoch, návrat do Hřenska
ubytovanie, nocľah


sobota :

do 8,00 - raňajky v hoteli, odchod z hotela
10,00 - 12,00 - výstup na horu Říp, prehliadka rotundy svätého Juraja
vyloženie sprievodcu v Prahe, pokračovanie do Poděbrad
14,00 - 16,00 - prehliadka Múzea filmových legiend alebo osobné voľno v Poděbradoch
21,00 - príchod do Malaciek
21,20 - príchod na Patrónku v Bratislave
21,30 - príchod na Hlavnú stanicu v Bratislave


INÉ PODROBNOSTI : 

 • na dopravu využívam služby dopravcov  (súkromníkov, majiteľov autobusov) so skúsenosťami a kvalitnými autobusmi. Samozrejmosťou sú pohodlné, klimatizované autobusy (MAN, 49 miest na sedenie, klíma, WC, bezpečnostné pásy, chladnička, TV, rádio)
 • hlavnou činnosťou mojej CK je doprava klientov do cieľa zájazdu a späť. Nikoho nenútim, aby sa zúčastnil prehliadky hradu či zámku (preto vstupné dopredu neprirátavam k cene za výlet) a tak isto nikoho nenútim, aby si uzatvoril cestovné poistenie (tak isto ani o túto položku cenu výletu nenavyšujem). Podrobnosti o poistení nájdete v časti Poistenie.
 • na výlet si môžete zobrať vášho psa (malé plemeno), no musíte ma o tom dopredu informovať a musím vám to schváliť. Do jedného autobusu je možné vziať maximálne 3 psov. Pes musí spĺňať náležitosti Nariadenia (ES) č. 998/2003 Európskeho Parlamentu a Rady z 26. mája 2003 o veterinárnych požiadavkách uplatniteľných na nekomerčné premiestňovanie spoločenských zvierat (podrobnosti TU). Za to, či pes tieto náležitosti spĺňa alebo nie, ja NEzodpovedám (ani to  nekontrolujem), za to ste zodpovedný vy ako majiteľ psa. Tak isto vy zodpovedáte za všetky škody, ktoré pes na výlete spôsobí.
 • na zájazde je vždy prítomná zodpovedná zástupkyňa CK zajazd-poznavaci.sk (Gabriela Murínová)

 • STORNOPODMIENKY : 

  Tak ako u všetkých CK, aj u mňa platia zmluvné pokuty (stornopoplatky). Ak sa zo zájazdu odhlásite

  •  30 a viac dní pred termínom konania zájazdu, máte nárok na vrátenie celej platby za zájazd, ak
  •  od 7 do 30 dní pred termínom konania zájazdu, máte nárok na vrátenie 50% z platby za zájazd.
  •  Ak sa zo zájazdu odhlásite do 7 dní od termínu jeho konania , nemáte nárok na vrátenie platby za zájazd.

Odchod : Bratislava (Patrónka) 6:00, Bratislava (Hlavná stanica) 6:10 hod.
Návrat   : na tie isté zastávky do 22,00 hod.

Opakovanie zájazdu do Drážďan a turistika v Českom Švajčiarsku (Česká republika, Nemecko)

Termín  11.07.2018
Cena dopravy  180.00€ / sedadlo
Voľné miesta  8 miest

Ešte jedno repete

Tak isto ako o zájazd do Bachledovej doliny, aj o štvordňový zájazd do Českého Švajčiarska s výletom do Drážďan bol veľký záujem. Preto vám ho ponúkam ešte raz, s tým istým ubytovaním, s tým istým programom aj s tým istým miestnym sprievodcom, len v inom, tomto termíne. Len v autobuse s vami nebudem ja, ale iná sprievodkyňa

Podrobný popis zájazdu vám ponúkam tu : http://www.zajazd-poznavaci.sk/ponuka-zajazdov-plan-zajazdu-destinacia-%C4%8Cesk%C3%A9-%C5%A0vaj%C4%8Diarsko-#%C4%8Cesk%C3%A9-%C5%A0vaj%C4%8Diarsko-  

Poznámka

POLOHA : severozápadná časť Českej republiky

VZDIALENOSŤ : 485 km od Bratislavy

ČASOVÝ PLÁN : 

streda :

6,00 - odchod od Istropolisu z Bratislavy
6,20 - zastávka na Patrónke v Bratislave

6,40 - zastávka pri Tescu v Malackách
v Prahe pristúpenie sprievodcu
12,00 - 15,00 - prehliadka pevnosti Terezín
16,00 - 17,30 - prehliadka zámku Duchcov
do 19,00 - ubytovanie v hoteli v Hřensku (celý čas budete ubytovaní v tom istom hoteli)


štvrtok :

do 8,00 - raňajky
8,00 - 14,00 - turistická vychádzka po Českom Švajčiarsku
od 14,00 - osobné voľno, kto bude mať záujem, nástup do autobusu a odvoz na zámok Ploskovice
16,00 - 17,00 - prehliadka zámku Ploskovice
cestou naspäť zastávka v kostole svätého Floriána v Krásnom Březne
návrat do hotela, nocľah


piatok :

do 8,00 - raňajky
8,00 - 14,00 - odvoz do Drážďan, autobusová a potom pešia prehliadka Drážďan
po 14,00 - osobné voľno v Drážďanoch, možná individuálna prehliadka galérií, klenotnice
alternatíva :

14,00 - 17,00 - odvoz autobusom k zámku Moritzburg, prehliadka zámku (audioguide
17,30 - návrat do Drážďan, pristúpenie tých, ktorí zostali v Drážďanoch, návrat do Hřenska
ubytovanie, nocľah


sobota :

do 8,00 - raňajky v hoteli, odchod z hotela
10,00 - 12,00 - výstup na horu Říp, prehliadka rotundy svätého Juraja
vyloženie sprievodcu v Prahe, pokračovanie do Poděbrad
14,00 - 16,00 - prehliadka Múzea filmových legiend alebo osobné voľno v Poděbradoch
20,50 - príchod do Malaciek (Tesco)
21,10 - príchod na Patrónku v Bratislave
21,30 - príchod k Istropolisu v Bratislave


INÉ PODROBNOSTI : 

 • na dopravu využívam služby dopravcov  (súkromníkov, majiteľov autobusov) so skúsenosťami a kvalitnými autobusmi. Samozrejmosťou sú pohodlné, klimatizované autobusy (MAN, 49 miest na sedenie, klíma, WC, bezpečnostné pásy, chladnička, TV, rádio)
 • hlavnou činnosťou mojej CK je doprava klientov do cieľa zájazdu a späť. Nikoho nenútim, aby sa zúčastnil prehliadky hradu či zámku (preto vstupné dopredu neprirátavam k cene za výlet) a tak isto nikoho nenútim, aby si uzatvoril cestovné poistenie (tak isto ani o túto položku cenu výletu nenavyšujem). Podrobnosti o poistení nájdete v časti Poistenie.
 • na výlet si môžete zobrať vášho psa (malé plemeno), no musíte ma o tom dopredu informovať a musím vám to schváliť. Do jedného autobusu je možné vziať maximálne 3 psov. Pes musí spĺňať náležitosti Nariadenia (ES) č. 998/2003 Európskeho Parlamentu a Rady z 26. mája 2003 o veterinárnych požiadavkách uplatniteľných na nekomerčné premiestňovanie spoločenských zvierat (podrobnosti TU). Za to, či pes tieto náležitosti spĺňa alebo nie, ja NEzodpovedám (ani to  nekontrolujem), za to ste zodpovedný vy ako majiteľ psa. Tak isto vy zodpovedáte za všetky škody, ktoré pes na výlete spôsobí.
 • na zájazde je vždy prítomná zodpovedná zástupkyňa CK zajazd-poznavaci.sk (Gabriela Murínová)

 • STORNOPODMIENKY : 

  Tak ako u všetkých CK, aj u mňa platia zmluvné pokuty (stornopoplatky). Ak sa zo zájazdu odhlásite

  •  30 a viac dní pred termínom konania zájazdu, máte nárok na vrátenie celej platby za zájazd, ak
  •  od 7 do 30 dní pred termínom konania zájazdu, máte nárok na vrátenie 50% z platby za zájazd.
  •  Ak sa zo zájazdu odhlásite do 7 dní od termínu jeho konania , nemáte nárok na vrátenie platby za zájazd.


Odchod : Bratislava (Istropolis) 6:00, Bratislava (Patrónka) 6,20, Malacky (Tesco) 6,40 hod.
Návrat   : na tie isté zastávky do 21,30 hod.

Výlet na Slávnosti chleba v Slupe a zámok Miroslav (Česká republika)

Termín  01.09.2018
Cena dopravy  18.00€ / sedadlo
Voľné miesta  25 miest


Odchod :
Návrat   :

Výlet na sobotňajšie Slávnosti vína v Uherskom Hradišti, na prehliadku zámku Milotice a k tomu plavba loďou po Baťovom kanále (Česká republika)

Termín  08.09.2018
Cena dopravy  15.00€ / sedadlo
Voľné miesta  0
Výlet je už obsadený...


Odchod :
Návrat   :

Plavba po Batovom kanáli na Slávnosti vína v Uherskom Hradišti a zámok Milotice - druhý autobus (Česká republika)

Termín  08.09.2018
Cena dopravy  15.00€ / sedadlo
Voľné miesta  47 miest


Odchod :
Návrat   :

Výlet na nedeľu na hrad Pernštejn a do interaktívneho centra Eden v Bystřici nad Pernštejnem (Česká republika)

Termín  09.09.2018
Cena dopravy  19.00€ / sedadlo
Voľné miesta  23 miest


Odchod :
Návrat   :

Zájazd na piatok a sobotu do Tábora, k tomu exkurzia do Jitexu, hrad Zvíkov, zámok Orlík nad Vltavou (Česká republika)

Termín  14.09.2018
Cena dopravy  90.00€ / sedadlo
Voľné miesta  0
Výlet je už obsadený...


Odchod : Bratislava (Hl.stanica) 6:00, Bratislava (Patrónka) 6:10, Malacky (Tesco) 6:30 hod.
Návrat   : na tie isté zastávky do 22,00 hod.

Výlet na výstavu Trenčín - mesto módy, prehliadka Trenčína so sprievodcom, Trenčiansky hrad a pútnické miesto Skalka pri Trenčíne (Slovensko)

Termín  22.09.2018
Cena dopravy  15.00€ / sedadlo
Voľné miesta  17 miest


Odchod :
Návrat   :

Výlet na hrad Buchlov a do zámku Buchlovice so zastávkou na Velehrade (Česká republika)

Termín  23.09.2018
Cena dopravy  16.00€ / sedadlo
Voľné miesta  16 miest


Odchod :
Návrat   :

Zájazd na Košickú Biela noc, Dobšinská ľadová jaskyňa a kúpanie v jaskyni v Miskolctapolca (Slovensko, Maďarsko)

Termín  29.09.2018
Cena dopravy  100.00€ / sedadlo
Voľné miesta  0
Výlet je už obsadený...


Odchod : Bratislava (Patrónka) 6:00, Bratislava (Hlavná stanica) 6:10 hod.
Návrat   : na tie isté zastávky do 22,00 hod.

Výlet do Lichtensteinského domu v Břeclavi, mesto Mikulov a Archeopark v Pavlove (Česká republika)

Termín  06.10.2018
Cena dopravy  13.00€ / sedadlo
Voľné miesta  29 miest


Odchod :
Návrat   :

Zabudnutý renesančný skvost - mesto Slavonice a zámok Dačice (Česká republika)

Termín  13.10.2018
Cena dopravy  25.00€ / sedadlo
Voľné miesta  0
Výlet je už obsadený...


Odchod :
Návrat   :

Artstetten, Eckertsau a Mayerling - svedkovia konca Rakúsko-Uhorska - taký istý výlet ako 20.10.2018 (Rakúsko)

Termín  13.10.2018
Cena dopravy  20.00€ / sedadlo
Voľné miesta  5 miest


Odchod :
Návrat   :

Súmrak Rakúsko-Uhorskej monarchie (Mayerling, zámky Artstetten a Eckertsau) (Rakúsko)

Termín  20.10.2018
Cena dopravy  20.00€ / sedadlo
Voľné miesta  0
Výlet je už obsadený...


Odchod :
Návrat   :

Výlet na Vianočné trhy v Szentendre, predtým zastávka v Budapešti na prehliadku štátnej opery (Maďarsko)

Termín  01.12.2018
Cena dopravy  27.00€ / sedadlo
Voľné miesta  0
Výlet je už obsadený...


Odchod :
Návrat   :

Výlet na sobotu na Vianočné trhy v Brne, do brnianskeho planetária a na prehliadku Vily Stiassni (Česká republika)

Termín  08.12.2018
Cena dopravy  18.00€ / sedadlo
Voľné miesta  14 miest


Odchod :
Návrat   :
letecký znak
Celkem1
Měsíc
Dnes