Veteráni letiska Kuchyňa, sídlo Malacky

Klub veteránov letiska Kuchyňa    K R O N I K A<<  1 ... 34 35 -36- 37 38 ... 157  >>

V roku 1996 bolo uskutočnené na letisku Kuchyňa nakrúcanie amerického filmu The Peacemaker (Tu hrala ja Nicol Kidman ktorú v rámci nakrúcanie prišiel pozrieť jej vtedajší manžel Tom Cruice svojím lietadlom).

Rok 1996 je možné nazvať rokom vojskových skúšok. Pod označeniami napr. FOBOS, MODERNA, BALIS. Boli skúšané nové letecké proti betónové bomby modernej konštrukcie, ktorých vývoj začal ešte v rámci ČSFR (FOBOS, MODERNA). V rámci modifikácie balistiky do zámerného systému lietadiel Su-22 a Su-25 bolo potrebné uskutočniť vojskové skúšky protipozemných riadených striel GRAD, ktoré sa uskutočnili na letisku Kuchyňa. Na týchto úlohách participovali príslušníci 33. LZ - piloti i technici napr. pplk. Ing. Sokol, pplk. Ing. Husenica, pplk. Ing. Baránek, npor. Ing. Ferienčik, npor. Ing. Švirloch.

Priestory 33. LZ sa za miesto predvianočného stretnutia s príslušníkmi ozbrojených síl zvolil prezident Slovenskej republiky Michal Kováč. Na stretnutí sa zúčastnili významní predstavitelia miestnej samosprávy, vojenskí funkcionári a novinári.

Rok 1996 možno nazvať i rokom budovania infraštruktúry letiska Kuchyňa. Začala sa výstvba ubytovacieho bloku pre VZS a plynofikácia letiska. V roku 1996 bola ukončená i 1.etapa výstavby osvetlenia vzletovej a pristávacej dráhy podľa noriem ICAO. Pribudol nový rádiolokátor s mobilným radarovým centrom riadenia letovej prevádzky. Letisko sa chystá na výstavbu stacionárneho „RADAR-CENTRA“.
Slávnostné otvorenie Radar – Centra
<< 36 >>
letecký znak